Lietuvos Respublikos Seimas

A. Paulauskas: reikia kuo skubiau atrasti būdą paremti neįgaliuosius

2003 m. birželio 18 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį susitiko su neįgaliųjų visuomeninių organizacijų atstovais. Susitikime taip pat dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

Susitikime aptarta žmonių su negalia socialinė padėtis ir integracija į visuomenę, švietimo, užimtumo klausimai, valstybės galimybės teikti didesnes socialines (šalpos) išmokas neįgaliesiems.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad neįgaliųjų žmonių šalpos problemos turi būti kuo skubiau sprendžiamos, ieškomos galimybės pagerinti šios jautrios socialinės grupės finansinę paramą.

Seimo Pirmininko teigimu, neįgaliųjų finansavimo problema turi būti sprendžiama kompleksiškai, tačiau neatidėliotinai reikia spręsti nuo vaikystės neįgalių žmonių, išaugusių iš vaikystės amžiaus šalpos išmokų didinimo klausimą.

Remiantis neįgaliuosius atstovaujančių organizacijų skaičiavimais, tam reikėtų apie 3 milijonų litų lėšų iš valstybės biudžeto. Seimo Pirmininkas sieks, kad perskirstant valstybės biudžetą šios lėšos būtų atrastos ir jau šiais metais.

“Valstybė privalo kuo jautriau spręsti žmonių su negalia problemas, juo labiau, kad šie metai yra paskelbti neįgaliųjų metais”, sakė parlamento vadovas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 18.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas