Lietuvos Respublikos Seimas

A. Paulauskas: reikia apsispręsti dėl Lietuvos Komisaro Europos Sąjungoje kandidatūros

2003 m. birželio 16 d. pranešimas VIR

Komentuodamas Konvento dėl ES ateities baigiamąjį dokumentą, Seimo Pirmininkas pabrėžė, jog Konvento tikslas paruošti ES konstitucinę ir institucinę reformą yra iš esmės pasiektas. „Spręsdamas pagal tą informaciją, kurią turiu šiai dienai – manau, kad rezultatas yra priimtinas“, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko nuomone, Konstitucinės sutarties projektas, kuris bus pristatytas jau šią savaitę Europos Sąjungos viršūnių susitikime Salonikuose yra svarbus besiplečiančios Europos Sąjungos raidos etapas.

„Kaip teisininkas, aš manau, kad Europos Sąjungos konstitucinės ir institucinės „architektūros“ reformai yra padėti geri pagrindai“, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas pasidžiaugė, kad Konvente Lietuva dalyvavo lygiomis teisėmis su ES narėmis senbuvėmis. „Mes derėjomės ne su ES kaip vienetu, bet mėginome ieškoti kompromiso su kiekviena iš 25 esamų ir būsimų ES narių, veikėme kaip ES nariai“, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas akcentavo, kad projekte išlaikyta pusiausvyra tarp pagrindinių ES institucijų, supaprastintos teisinės procedūros, o Pagrindinių teisių chartija įtraukta į Konstitucinę sutartį kaip teisiškai įpareigojantis dokumentas.

„Manau, kad taip pat svarbus yra ES užsienio reikalų ministro pozicijos įkūrimas, kuris atstovautų suderintą visų 25 šalių narių poziciją“, sakė parlamento vadovas.

Seimo Pirmininko nuomone, taip pat svarbu, kad iki 2009 m. išliks dabar galiojanti Europos Komisijos formavimo tvarka (viena šalis - vienas komisaras). „Per šį laiką mes galėsime sukaupti daugiau patirties“, akcentavo A. Paulauskas, pabrėždamas, kad „institucinė Europos Sąjungos sąranga aiški – būtina rengtis joje veikti, todėl mums reikia apsispręsti dėl Komisaro kandidatūros“.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 16.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas