Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Bulgarijos Prezidentu

2003 m.birželio 13 d. pranešimas VIR

 

Lietuvos ir Bulgarijos politinis, ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas, pasikeitimas patirtimi integruojantis į Euroatlantines struktūras, atominės energetikos perspektyvos buvo šiandien aptartos Bulgarijos Respublikos Prezidento Georgi Parvanov’o ir Seimo Pirmininko Artūro Paulausko susitikime.

Seimo Pirmininkas pradėjo pokalbį primindamas Lietuvos patriarcho Jono Basanavičiaus ryšius su Bulgarija. ,,Mūsų Parlamento interjerą puošiantys J.Basanavičiaus žodžiai buvo pasakyti jam esant Bulgarijoje, kurioje jis praleido 25 metus,” pažymėjo Artūras Paulauskas.

Bulgarijos Prezidentas pastebėjo, kad J.Basanavičius paliko neišdildomą pėdsaką jo šalyje, ir yra dvasinis bei kultūrinis tiltą, jungiantis mūsų tautas.

Tęsdamas pokalbį, Artūras Paulauskas pabrėžė, kad būtina intensyvinti dvišalius ekonominius santykius. ,,Bulgarijos delegacijoje esančių verslininkų susitikimai su Lietuvos verslo atstovais teigiamai įtakos ekonominį šalių bendradarbiavimą. Parlamentų pareiga – užtikrinti šio bendradarbiavimo teisinės bazės pakankamumą,” – sakė Seimo Pirmininkas.

Kalbėdamas apie šalių integraciją į ES, Seimo Pirmininkas patikino, kad Lietuva remia Bulgarijos narystę Europos Sąjungoje ir yra pasiruošusi pasidalinti derybine patirtimi. ,, Mūsų šalys siekia tų pačių tikslų – narystė ES ir NATO, todėl pasidalinimas patirtimi yra labai svarbus, “ pastebėjo Artūras Paulauskas.

Pokalbio metu taip pat buvo aptarta galimybė bendradarbiauti atominės energetikos srityje, kadangi abi šalys yra numačiusios naujų, ekologinius reikalavimus atitinkančių atominių elektrinių statymo galimybes.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas

 
Naujausi pakeitimai - 2003 06 13.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas