Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko iniciatyva pateiktos PVM įstatymo pataisos užkirstų kelią galimam šilumos brangimui

2003 m. birželio 12 d. pranešimas VIR

Atsižvelgdamas į gyventojų išsakomus nuolatinius nusiskundimus dėl didelių šilumos mokesčių, sudarančių ypač didelę namų ūkio išlaidų dalį ir siekdamas išvengti gyventojų nemokumo didėjimo, Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo iki 2004 m. pabaigos pratęsti lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymą šilumos energijai patalpoms šildyti.

Remiantis Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, gyventojų skolos už patiektą šiluminę energiją per 2002 m. sudaro per 150 milijonų litų.

A. Paulauskas taip pat siūlo, kad lengvatinis PVM tarifas būtų taikomas ne tik šilumos energijai gyvenamosioms patalpoms šildyti, bet ir karštam vandeniui ruošti. Šiuo metu lengvatos taikomos tik šildymui, tačiau netaikomos karšto vandens ruošimui.

“Atskirti, kiek šilumos suvartojama šildymui ir kiek karšto vandens ruošimui problematiška, be to atliekama tik pakankamai subjektyviais metodais skaičiavimo būdu, labai pasunkėja mokesčių administravimas”, teigiama Seimo Pirmininko ir grupės Seimo narių pateiktame projekte.

Seimo Pirmininkas siūlys šį įstatymo projektą priimti skubos tvarka.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 12.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas