Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko delnas Panevėžyje pateko į gipsą

2003 m.birželio 11 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį lankėsi Panevėžio mieste. Panevėžio Lėlių teatre A. Paulauskas susitiko su miesto kultūros darbuotojais, menininkais, aptarė aktualias Lietuvos kultūros paveldo puoselėjimo problemas, sudėtingą menininkų ir kultūros srityje dirbančių žmonių finansinę padėtį.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, labai svarbu išlaikyti tautinę kultūrą, etnografinį identitetą, puoselėti nacionalines tradicijas. “Valstybės požiūris į kultūrą keičiasi, artimiausiu metu tą patvirtins ir padidėjęs finansavimas”, sakė A. Paulauskas. Seimo Pirmininkas informavo, kad iš valstybės biudžeto planuojama skirti 5 milijonus litų bibliotekininkų atlyginimų didinimui ir pabrėžė, kad visas kultūros ir meno žmonių išsakytas problemas parsiveš į Seimą bei artimiausiu laiku aptars su kultūros ministre.

Lėlių vežimo teatre Seimo vadovui kiek netikėtai buvo pasiūlyta atlikti žymiems teatro lankytojams taikomą ritualą - palikti savo delno atspaudą gipso plokštėje. A. Paulauskui sutikus, šis atspaudas nuo šiol bus eksponuojamas teatre esančioje garbės sienoje.

Seimo Pirmininkas trečiadienį aktualiausius Panevėžio plėtros klausimus aptarė su miesto meru ir Tarybos nariais, susipažino su darbu “Ekrano” gamykloje, aptarė galimybes kurti palankią aplinką Lietuvos verslui, diskutavo apie narystės Europos Sąjungoje perspektyvas.

Vakare Seimo Pirmininkas susitiks su Panevėžio miesto visuomene. Pabaigęs vizitą Panevėžyje, Seimo Pirmininkas ketina suspėti į Kauno futbolo stadioną palaikyti Lietuvos rinktinės, žaidžiančios lemiamas rungtynes su Islandijos komanda.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 06 11.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas