Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Vengrijos parlamento vadove

2003 m.birželio 9 d. pranešimas VIR

 

Dvišaliai parlamentiniai, ekonominiai Lietuvos ir Vengrijos ryšiai, būsimoji narystė Europos Sąjungoje ir su tuo susiję parlamento ir kitų valstybės institucijų darbo pasikeitimai, galimybės keistis patirtimi ES ir NATO, kiti aktualūs Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimo aspektai buvo aptarti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko susitikime su Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininkės Katalin Szili vadovaujama delegacija.

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas teigiamai įvertino Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimą, tačiau pabrėžė, kad dvišaliai ryšiai galėtų būti intensyvesni. “Akivaizdu, kad kartu dalyvaudami Europos Sąjungos ir NATO struktūrose, mes vis daugiau turėsime bendrų interesų, o tuo pačiu ir gerų tolesnio bendradarbiavimo perspektyvų”, akcentavo A. Paulauskas.

Vengrijos parlamento vadovė Seimo Pirmininką pasveikino su gerais referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje rezultatais, artėjančia naryste NATO. K. Szili pabrėžė, kad Vengrija taip pat suinteresuota gilesniais Lietuvos ir Vengrijos ryšiais. “Paskutinį dešimtmetį mes daugiau konkuravome, dabar atėjo laikas kartu spręsti naujus iššūkius ir procesus, keistis patirtimi naujose – Europos Sąjungos ir NATO - srityse”, sakė Vengrijos parlamento Pirmininkė, pabrėždama, kad Vengrija su Lietuva mielai pasidalins savo sukaupta narystės NATO patirtimi.

K.Szili pabrėžė, kad atvykusi į Lietuvą įsitikino, kad Vengrija ir Lietuva turi daug ką panašaus. “Jūsų šalis – nuostabi. Lankydamasi Lietuvos miestuose įsitikinau, kad mūsų problemos yra bendros, jaučiausi kaip namuose”, sakė Vengrijos parlamento vadovė.

Prieš susitikdama su Seimo Pirmininku, K. Szili lankėsi Šiauliuose, susitiko su vietos verslininkais, miesto, akademinės bendruomenės vadovais, Vengrijos parlamento vardu pastatė kryžių ant Kryžių kalno.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas




Naujausi pakeitimai - 2003 06 09.
Laima Šandarienė



   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas