Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Rusijos Federalinio Susirinkimo Federacijos Tarybos Pirmininku

2003 m. birželio 5 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ketvirtadienį susitiko su Rusijos Federacijos Federalinio Susirinkimo Federacijos Tarybos Pirmininku Sergejumi Mironovu ir jo vadovaujama delegacija.

Susitikimo metu buvo aptartas Lietuvos ir Rusijos parlamentinis bendradarbiavimas, pasikeista nuomonėmis aktualiausiais dvišalių kontaktų – Kaliningrado tranzito, tarpvalstybinių sutarčių ratifikavimo, ekonominio, socialinio, regioninio bendradarbiavimo klausimais

Seimo Pirmininkas susitikime pabrėžė, kad dvišaliai Lietuvos ir Rusijos santykiai klostosi labai intensyviai ir pozityviai ir išreiškė viltį, kad pirmą kartą įvykęs Rusijos Federacijos Tarybos Pirmininko vizitas Lietuvoje prisidės prie dvišalių santykių gerinimo.

Seimo Pirmininkas susitikime iškėlė naftos gavybos klausimą Rusijai priklausančiuose telkiniuose, esančiuose Baltijos jūroje netoli Lietuvos sienos.

“Mes girdime, kad atlikta ekspertizė, kad nėra pavojaus gamtai, tačiau trūksta pasikeitimo informacija, šioje srityje galėtų atsirasti daugiau bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Rusijos ekspertų”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas taip pat pasveikino Rusiją ratifikavus svarbias dvišalių santykių gerinimui sutartis dėl valstybės sienos bei išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo atribojimo Baltijos jūroje, išreiškė viltį, kad Rusijoje neužtruks ir readmisijos sutarties ratifikavimas.

Susitikime aptartas ir įstatymo dėl SSSR okupacijos žalos atlyginimo klausimas. “Įstatymas Lietuvoje priimtas remiantis referendume priimtomis nuostatomis, todėl apie kokius nors pokyčius šioje srityje mes turime pirmiausiai kalbėtis Lietuvos parlamente, aptarti visų parlamentinių partijų poziciją”, pabrėžė Seimo Pirmininkas, taip pat pabrėžęs, kad dabartinė situacija yra patekusi į aklavietę ir niekur neveda.

S. Mironovas susitikime pabrėžė, kad Rusija sveikina Lietuvos investicijas Kaliningrado srityje. “Tai perspektyvu, pozityvu”, pabrėžė Rusijos Federacijos Tarybos Pirmininkas.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas taip pat pabrėžė, kad Lietuva susinteresuota Kaliningrado srities vystymusi. “Galime intensyvinti bendradarbiavimą ne tik ekonominėje, bet ir socialinėje bei kitose srityse”, pabrėžė Seimo vadovas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas




Naujausi pakeitimai - 2003 06 05.
Laima Šandarienė



   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas