Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su NATO saugumo biuro vadovu

2003 m. birželio 4 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį susitiko su NATO saugumo biuro vadovu Wayne Rychak.

“Lietuvai rengiantis narystei NATO, susitikau su daugeliu NATO pareigūnų, tačiau su saugumo biuro vadovu susitinku pirmą kartą. Tai turbūt ženklas, kad pradėjome rimtai dirbti, o pasirengimo NATO etapas baigėsi”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Kaip Seimo Pirmininką informavo NATO saugumo biuro vadovas, jis lankosi visose į NATO pakviestose valstybėse ir iki birželio 18 d. parengs detalią ataskaitą apie šių šalių pasirengimą vykdyti kasdieninį bendradarbiavimą NATO erdvėje. W. Rychak akcentavo, kad NATO kaip organizacija privalo remtis informacijos pasikeitimu, todėl labai svarbu, kad būtų užtikrintas pasikeitimo informacija saugumas.

“Mes esame patenkinti Lietuvos pastangomis – Lietuva daro iš tikrųjų viską, kad atitiktų NATO reikalavimus, todėl savo ataskaitoje Lietuvą įvertinsiu labai teigiamai”, susitikime pabrėžė W. Rychak. Jis taip pat pabrėžė, kad atsižvelgiant į Lietuvos nuveiktus darbus NATO taryba dar šį mėnesį gali leisti Lietuvai dalyvauti daugelyje NATO veiklos sričių.

W. Rychak teigimu, Lietuvai tai ir gera, ir bloga naujiena. “Gera todėl, kad Lietuva galės pasiekti tų tikslų, kurių taip nuosekliai siekė. Bloga – nes tai reikalaus daug papildomų pastangų, visų ministerijų intensyvaus ir sutelkto darbo dalyvauti šioje veikloje”, pabrėžė W. Rychak.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 04.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas