Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas džiaugiasi augančiu visuomenės sąmoningumu

2003 m. birželio 4 d. pranešimas VIR

Paaiškėjus, kad referendumo dėl politinės sistemos Lietuvoje keitimo organizatoriams, kurių vienas iš aktyviausių buvo Seimo narys V. Uspaskich, nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus, Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad šis nepavykęs bandymas yra dar vienas įrodymas, jog Lietuvoje jau leidžiasi populizmo vėliava.

“Gerbdamas visų referendumui pritarusių Lietuvos piliečių išreikštą valią, džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonės buvo sąmoningi ir suprato, kad referendumo organizatorių idėja, nors ir įvilkta į patrauklų rūbą, Lietuvai nieko gero neatneštų”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas taip pat mano, kad turi būti iki galo išsiaiškinta, kokiu būdu už referendumą pasirašė “mirusios sielos”, sąrašuose atsirado nepilnamečių asmenų pavardės. “Visų šių machinacijų autoriai turi būti nustatyti ir kuo griežčiau nubausti, kad tokia praktika ateityje nebepasikartotų”, akcentavo parlamento vadovas.

“Mirusių sielų panaudojimo “praktika”, taikyta baudžiavinėje Rusijoje, kurią šmaikščiai demaskavo rusų klasikas N. Gogolis, visiškai nepriimtina ir neturi perspektyvų XXI amžiaus demokratinėje Lietuvoje”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 06 04.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas