Lietuvos Respublikos Seimas

Armino Lydekos komandiruotės į Portugalijos Respubliką 2003 m. balandžio 23 – 27 d. ataskaita

LR seimo Žmogaus teisų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka 2003 balandžio 23 – 27 d. kartu su LR Seimo Pirmininku J. E. A. Paulausku su darbo vizitu lankėsi Portugalijos Respublikoje. Portugalijos Respublikos Asamblėjos Pirmininkas J. E. Mota Amoral organizavo susitikimą su Europos Sąjungos šalių kandidačių parlamentų pirmininkais.

Seimo narys Arminas Lydeka ketvirtadienį darbo vizitą Portugalijoje pradėjo ne nuo įprastų oficialių susitikimų, bet nuo apsilankymo žirgų auginimu ir kaimo turizmu užsiimančiame ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis išplėtotame Alter do Chao kaimo turizmo ūkyje.

Seimo narys buvo supažindintas, kad 800 hektarų plotą užimančiam Alter du Chao ūkio modernizavimui vien iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 16 milijonų eurų. Kaip teigė ūkio vadovai, pagrindinė ūkio veiklos sritis iki modernizacijos buvo žirgų auginimas, tačiau investavus Europos Sąjungos lėšas, sparčiai plėtojamas kaimo turizmas, medžioklė, medžioklinių sakalų ir šunų auginimas, tris kartus padidėjo darbo vietų skaičius, atsirado impulsas aplinkinių vietovių ekonominiam augimui.

Ketvirtadienį vakare įvykusiame Lietuvos ir Portugalijos parlamentų vadovų susitikime, kuriame dalyvavo ir Arminas Lydeka, bei Lietuvos Respublikos ambasadorius Portugalijoje J. E. Dalius Čekuolis, aptartas būsimųjų ir dabartinių Europos Sąjungos valstybių bendradarbiavimas, Portugalijos patirtis pasinaudojant Europos Sąjungos galimybėmis, dvišaliai Lietuvos ir Portugalijos ryšiai. Atsakydamas į A. Lydekos mintis, apie Lietuvos ir Portugalijos parlamentų ryšius, Portugalijos Asamblėjos pirmininkas pabrėžė, kad artimiausiu metu asamblėjoje planuojama įsteigti Lietuvos ir Portugalijos tarpparlamentinio bendradarbiavimo grupę. Lietuvoje parlamentinių ryšių su Portugalija grupei vadovauja Seimo narys Arminas Lydeka.

Trečiąją vizito dieną Seimo narys Arminas Lydeka lankėsi Portugalijos Respublikos Asamblėjoje, Balandžio 25 –osios minėjimo renginiuose. Senato salėje vykusioje Inauguracinėje Sesijoje į dalyvius kreipėsi Portugalijos Ministras Pirmininkas, jo kreipimasis palydėtas diskusijomis ir debatais. Europos Konvento klausimais pasisakė Portugalijos Respublikos Asamblėjos Europos reikalų ir užsienio politikos komiteto pirmininkas.

Portugalijos Asamblėjos Pirmininkas J. E. Mota Amaral pažadėjo, kad Lietuvai apsisprendus dėl narystės Europos Sąjungoje, Portugalijos parlamentas bus pirmasis, ratifikuosiantis stojimo į ES sutartį. Pasak jo, Portugalijos Asamblėja taip pat bus viena pirmųjų, ratifikuosiančių ir Lietuvos stojimo į NATO sutartį.

Seimo narys Arminas Lydeka dalyvavo Portugalijos Asamblėjos Senato salėje vykusioje darbo sesijoje, kur pasisakė visų susitikime dalyvaujančių šalių kandidačių į Europos Sąjungą parlamentų pirmininkai. Vėliau vykusios kultūrinės vizito dalies metu Seimo narys Arminas Lydeka buvo supažindintas su Guincho kurortine pajūrio zona, lankėsi Sintroje esančiuose rūmuose. Taip pat buvo supažindintas su Portugalijos sostinės Lisabonos kultūriniais ir architektūriniais paminklais: Jeronimų vienuolynu ir bažnyčia, Belem bokštu.

Neoficialiuose dvišaliuose susitikimuose su šalių kandidačių į ES parlamentų pirmininkais Arminas Lydeka aptarė problemas, susijusias su referendumų dėl stojimo organizavimu, būsimą naujų narių vaidmenį formuojant tiek ES vidaus, tiek užsienio politiką, bei kitus aktualius klausimus.

Arminas Lydeka
Naujausi pakeitimai - 2003 05 29.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   PORTUGALIJA

LR Seimas