Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Makedonijos Parlamento Pirmininku

2003 m. gegužės 21 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas antradienį susitiko su Makedonijos Parlamento Pirmininku Nikola Popovskiu. Lietuvos ir Makedonijos Parlamentų vadovai aptarė dvišalį parlamentinį bendradarbiavimą, narystės NATO siekiančių „Vilniaus dešimtuko“ grupės valstybių bendradarbiavimą, integracijos į Europos Sąjungą klausimus.

Susitikime taip pat dalyvavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Makedonijos Parlamento vadovas Seimo Pirmininkui padėkojo už tęsiamą „Vilniaus dešimtuko“ veiklą, padedančią Makedonijai kartu su kitomis dar nepakviestomis valstybėmis siekti narystės NATO. A. Paulauskas pabrėžė, kad „Vilniaus dešimtuko“ darbus reikia tęsti ir toliau. „Politinis solidarumas, praktinis bendradarbiavimas turi išlikti, siekiant mūsų bendrų tikslų įgyvendinimo“, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas susitikime pabrėžė, kad Makedonijos ir Lietuvos valstybių santykiai galėtų būti aktyvesni, siūlė labiau plėtoti parlamentinį bendradarbiavimą. N. Popovskis savo ruožtu informavo, kad Makedonijos Parlamente jau sukurta parlamentinių ryšių su Lietuva, Latvija ir Estija grupė.

N. Popovskis taip pat pabrėžė, kad Makedonijai labai svarbi Lietuvos patirtis integruojantis į Europos Sąjungą. „Norėtume sužinoti daugiau apie Lietuvos patirtį, nes kai mes pradėsime derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą, jūs jau būsite vieni iš mūsų derybų partnerių“, pabrėžė Makedonijos Parlamento Pirmininkas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 05 21.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas