Lietuvos Respublikos Seimas

Portugalija ketina pirmoji ratifikuoti Lietuvos stojimo į ES sutartį

2003 m. balandžio 25 d. pranešimas VIR

 

Lietuvai apsisprendus dėl narystės Europos Sąjungoje, Portugalijos parlamentas bus pirmasis, ratifikuosiantis stojimo į ES sutartį, susitikime su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku pažadėjo Portugalijos Asamblėjos Pirmininkas Mota Amaral. Pasak jo, Portugalijos Asamblėja taip pat bus viena pirmųjų, ratifikuosiančių ir Lietuvos stojimo į NATO sutartį.

“Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą būtų įveikimas tų sienų, tų ribų, kurios buvo nubrėžtos sovietinės imperijos metu”, pabrėžė Portugalijos parlamento vadovas.

Trečiadienį vakare įvykusiame Lietuvos ir Portugalijos parlamentų vadovų susitikime aptartas būsimųjų ir dabartinių Europos Sąjungos valstybių bendradarbiavimas, Portugalijos patirtis pasinaudojant Europos Sąjungos galimybėmis, dvišaliai Lietuvos ir Portugalijos ryšiai.

Susitikime Seimo Pirmininkas A. Paulauskas ypač domėjosi Portugalijos patirtimi įsisavinant ES struktūrinių fondų paramą, kaip portugalai vertina naujų valstybių priėmimą į Europos Sąjungą, ar nesibaimina galimu finansinės paramos sumažėjimu į ES įstojus naujoms Vidurio ir Rytų Europos valstybėms.

M. Amaral užtikrino, kad Portugalija nesibaimina naujų narių priėmimo ir yra pasirengusi dalintis narystės Europos Sąjungoje galimybėmis.

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Portugalijos parlamentų ryšius, Portugalijos Asamblėjos pirmininkas pabrėžė, kad artimiausiu metu asamblėjoje planuojama įsteigti Lietuvos ir Portugalijos tarpparlamentinio bendradarbiavimo grupę. Lietuvoje parlamentinių ryšių su Portugalija grupei vadovauja kartu su Seimo Pirmininku Portugalijoje besilankantis Seimo narys Arminas Lydeka.

Trečiadienį vakare Seimo Pirmininkas Lisabonoje taip pat susitiko su Portugalijos nacionalinės asamblėjos Europos reikalų ir užsienio politikos komiteto pirmininku Jaime Gama, Nacionalinės gynybos komiteto pirmininku Correia de Jesus.

Ketvirtadienį A. Paulauskas dalyvaus bendroje narystės Europos Sąjungoje siekiančių šalių parlamentų pirmininkų konferencijoje-susitikime su Portugalijos parlamento vadovu, kartu su šalių kandidačių parlamentų vadovais susitiks su Portugalijos Prezidentu Jorge Sampaio ir Ministru Pirmininku Jose Manuel Durao Barroso.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 04 25.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas