Lietuvos Respublikos Seimas

Portugalų sugebėjimas pasinaudoti ES galimybėmis – neįkainuojama pamoka Lietuvai, pabrėžė Seimo Pirmininkas

2003 m. balandžio 25 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas trečiadienį darbo vizitą Portugalijoje pradėjo ne nuo įprastų oficialių susitikimų, bet nuo apsilankymo žirgų auginimu ir kaimo turizmu užsiimančiame ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis išplėtotame Alter do Chao kaimo turizmo ūkyje.

“Lietuvoje sklando dar daug nuogąstavimų ir baimių, kad nesugebėsime pasinaudoti Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis, todėl pirmiausia norėjosi kuo arčiau susipažinti, kaip šiomis galimybėmis pavyko pasinaudoti Portugalijai”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas buvo supažindintas, kad 800 hektarų plotą užimančiam Alter du Chao ūkio modernizavimui vien iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 16 milijonų eurų. Kaip teigė ūkio vadovai, pagrindinė ūkio veiklos sritis iki modernizacijos buvo žirgų auginimas, tačiau investavus Europos Sąjungos lėšas, sparčiai plėtojamas kaimo turizmas, medžioklė, medžioklinių sakalų ir šunų auginimas, tris kartus padidėjo darbo vietų skaičius, atsirado impulsas aplinkinių vietovių ekonominiam augimui.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad savo dydžiu ir gyventojų skaičiumi artimos Lietuvai Portugalijos patirtis turi būti geras pavyzdys plėtojant Lietuvos kaimo verslus, didinant kaimo žmonių užimtumą. “Manau, kad atižvelgdami į mums artimų valstybių patirtį verslūs ir imlūs Lietuvos žmonės įstojus į Europos Sąjungą netruks pasinaudoti atsiveriančiomis naujomis galimybėmis”, pabrėžė Seimo vadovas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 04 25.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas