Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas sunerimo dėl paleistų gandų, kad pasirašius stojimo į ES sutartį, nebūtina balsuoti referendume

Antradienį Utenoje su Europos Parlamento Pirmininku viešėjęs Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas sunerimo išgirdęs žmonių nuomonę, kad Lietuvai pasirašius stojimo į Europos sąjungą sutartį, nebėra prasmės eiti į referendumą.

Seimo Pirmininkas pabrėžia, kad Atėnuose pasirašyta stojimo į Europos Sąjungą sutartis yra teisinis dokumentas, neturintis teisinės galios. “Be Lietuvos tautos balso referendume ši sutartis liks tik popieriaus lapu atminimui ir niekuo daugiau”, akcentavo parlamento vadovas. Pasak A. Paulausko, visas tarptautines sutartis ratifikuoja parlamentas, tačiau stojimo į ES sutartis yra ypatinga, todėl tik nuo tautos priklausys, įsigalios ši sutartis ar ne.

“Kiekvienas iš mūsų turime tik po vieną balsą, kuris gali būti lemiamas, todėl pasinaudokime teise, atlikime savo pilietinę pareigą aktyviai dalyvaudami referendume, priimdami vieną svarbiausių sprendimų dėl mūsų valstybės ateities”, pabrėžė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 04 23.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas