Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba Seimo plenariniame posėdyje 2003 04 17

2003 m. balandžio 17 d. pranešimas VIR

Gerbiamieji kolegos,

Jau kuris laikas kalbame apie įstatymų leidybos konvejerio pristabdymą, tad džiaugiuosi, galėdamas pranešti, kad šiandien atėjo būtent tokia diena.

Tą padaryti mus verčia greitai byrantys kalendoriaus lapai, skaičiuojantys paskutines dienas iki referendumo, kuriame spręsime dėl mūsų šalies narystės Europos Sąjungoje.

Vakar Atėnuose, pasaulio demokratijos lopšyje, Lietuvai buvo plačiai atverti vartai mūsų tolesnei pažangai, mūsų valstybės naujos kokybės plėtrai Europos Sąjungos šalių būryje.

Europos Sąjunga jau atsivėrė mums, tačiau ar mes atsiversime Europai, lemsime kiekvienas iš mūsų, lems visa Lietuva, gegužės 10 ir 11 dienomis ateisianti pasakyti, ratifikuoti ar ne - vieną iš svarbiausių sutarčių mūsų šalies istorijoje.

Nepaisant to, kad visuomenės informavimo kampanija jau įsibėgėjo, visi matome, kad liko dar daug neatsakytų klausimų. Mūsų pareiga - suteikti šiai kampanijai naują pagreitį, todėl tikiu, kad mūsų keliai iki referendumo dar ne kartą susikirs įvairiuose Lietuvos miestuose, kaimuose, miesteliuose. Nebūkime pasyvūs, aiškinkime visus narystės Europos Sąjungoje aspektus, padėkime savo žiniomis mūsų žmonėms objektyviai apsispręsti, kokioje Lietuvoje jie gyvens toliau - kartu su Europos Sąjunga ar tik greta jos.

Kviečiu jus įsijungti į informacinę kampaniją pagal savo sąžinę, savo pažiūras, išpažįstamas vertybes, nes mūsų pažiūros – tai ir mūsų rinkėjų, mūsų tautos pažiūrų atspindys.

Būkime aktyvūs, sklaidykime abejones ir padėkime žmonėms priimti teisingą sprendimą. Tik tada galėsime tikėtis, kad referendumo dieną aktyvi bus ir mūsų tauta.

Todėl tikiu, kad kiekvienas iš Jūsų panaudos šią prieš jus esančią simboliką pagal paskirtį. Lietuvių tauta turi posakį “Pagal Jurgį ir kepurė”. Tad norėtųsi palinkėti, kad šįsyk Jurgis būtų pagal kepurę. Šią Europietišką kepurę.

Na o tie, kurie į šias kepures žiūri kitaip, tegul suvokia tai kaip mestą pirštinę. Lai nugali tie, kurių argumentai bus stipriausi. Aš tikiu, kad laimėsime mes, o tai reiškia, laimės Lietuva.

 
Naujausi pakeitimai - 2003 04 17.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas