Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Laikinosios narkomanijos prevencijos komisijos ir Sveikatos reikalų komiteto susitikimas su Šiaurės Ministrų Tarybos atstovais

Š. m. kovo 27 d. įvyko Seimo Laikinosios narkomanijos prevencijos komisijos ir Sveikatos reikalų komiteto susitikimas su Šiaurės Ministrų Tarybos (ŠMT) atstovais.

Susitikimo tikslas - diskusija apie bendradarbiavimą, siekiant užkirsti kelią narkotikų plitimui bei vartojimui Lietuvoje bei kitose Šiaurės dimensijos regiono šalyse.

Susitikimo dalyviai - Šiaurės Ministrų Tarybos sekretoriatą Kopenhagoje atstovaujanti p. Gudrun Ahlin, Švedijos Socialinių reikalų ir sveikatos ministerijos atstovas p. Ralf Lofstedt bei Šiaurės Ministrų tarybos informacijos biuro Lietuvoje direktorius p. Knut Hjorth-Johansen pasidalijo mintimis ir patirtimi, sprendžiant narkomanijos problemas bei išreiškė pageidavimą, kad kolegos iš Šiaurės dimensijos regiono, prisijungtų prie bendradarbiavimo ir kartu spręstų problemas narkotikų srityje.

Seimo Laikinosios narkomanijos prevencijos komisijos pirmininkas A. Skardžius supažindino Šiaurės Ministrų Tarybos atstovus su mūsų šalies politika narkomanijos prevencijos ir kontrolės srityje. Svečiams buvo pristatyti komisijos tikslai ir veikla, taip pat 2003 m. kovo 18 d. Seimo priimta rezoliucija "Dėl narkotikų kontrolės politikos", kuria remiama visuomeninių organizacijų pasaulyje pradėta kampanija prieš lengvųjų narkotikų legalizavimą. Rezoliucijoje griežtai pasisakoma prieš "mėginimus legalizuoti narkotikus ir politiką, skatinančią narkomanijos plitimą". ŠMT atstovai buvo informuoti apie kovo mėnesį Seimo priimtą įstatymą, kuriuo Nacionalinė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa įtraukiama į ilgalaikių valstybės saugumo stiprinimo programų sąrašą.

Seimo Laikinosios narkomanijos prevencijos komisijos ir Sveikatos reikalų komiteto nariai pritariamai ir teigiamai įvertino Šiaurės šalių tarptautinio bendradarbiavimo iniciatyvą. A. Skardžius patikino, jog Seimo narkomanijos prevencijos komisija pasiruošusi sėkmingam ir konstruktyviam bendradarbiavimui.
Naujausi pakeitimai - 2003 03 31.
Vitalija Adomaitienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo laikinosios komisijos  >   Laikinoji narkomanijos prevencijos komisija  >   Posėdžiai

LR Seimas