Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Gruzijos parlamento pirmininke

2003 m. kovo 17 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pirmadienį susitiko su Lietuvoje viešinčia Gruzijos parlamento pirmininke Nino Burdžanadze.

Susitikime Lietuvos ir Gruzijos parlamentų vadovai aptarė dvišalius parlamentinius Lietuvos ir Gruzijos ryšius, ekonominių santykių raidą, regioninio Baltijos valstybių bendradarbiavimo patirties Pietų Kaukazo regione perteikimo galimybes.

Gruzijos parlamento vadovę domino Lietuvos integracijos į NATO, Europos Sąjungą eiga, Lietuvos patirtis derinant nacionalinę ir Europos Sąjungos teisę.

Gruzijos Parlamento vadovė pabrėžė, kad Gruzija vertina Baltijos regioninio bendradarbiavimo patirtį. “Baltijos valstybių bendradarbiavimas, kai stipriai akcentuojamas bendras interesas, o ne atskiri nesutarimai – labai svarbus pavyzdys Gruzijai”, pabrėžė N. Burdžanadzė. Pasak Gruzijos parlamento vadovės, Gruzijai ypač aktuali Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Rusija patirtis.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad Lietuva ne tik gali, bet ir turi plačiau pasidalinti savo patirtimi su Gruzija ir kitomis Kaukazo valstybėmis. Parlamento vadovas taip pat pabrėžė remiantis Kaukazo valstybių parlamentų asamblėjos sukūrimą. “Ši regioninė iniciatyva ilgainiui galėtų peraugti į platesnį Baltijos ir Kaukazo valstybių bendradarbiavimą, būtų reikšmingas indėlis plečiant stabilumą į Europos rytus, dalinantis demokratinių reformų ir rinkos ekonomikos kūrimo patirtimi”, akcentavo A. Paulauskas.

Gruzijos parlamento pirmininkė pakvietė Seimo Pirmininką atvykti vizito į Gruziją, plėtoti dar glaudesnius dvišalius parlamentinius ryšius.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 03 17.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas