Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas sveikina žiniasklaidos iniciatyvą aktyvinti piliečių dalyvavimą referendume dėl narystės ES

Kovo 4 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas antradienį pasveikino ir pažadėjo aktyviai remti “Žinių radijo” ir televizijos kanalo TV4 bendrą akciją, kuria siekiama paskatinti Lietuvos piliečius aktyviai dalyvauti referendume dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje.

“Žinių radijo” ir TV4 vadovų Eduardo Eigirdo ir Raimondo Šeštakausko kreipimesi į Seimo Pirmininką teigiama, kad artėjant referendumo dėl stojimo į ES dienai, vis daugiau rūpesčių kelia ta aplinkybė, jog stinga bent kiek išsamesnės informacijos apie narystės ES privalumus.

“Susidaro įspūdis, kad valdžios institucijų atstovai apie tai kalba vangiai, dažnai net ne visai suprantama kalba. Todėl “Žinių radijas ir TV4 pradėjo pilietinę nepriklausomos žiniasklaidos akciją, kurios metu, kartu su prie akcijos prisijungusiais kolegomis, ragins Lietuvos piliečius gegužės 10-11 dienomis ateiti prie balsavimo urnų ir išreikšti savo pilietinę poziciją”, rašoma kreipimesi.

Kreipimesi taip pat teigiama, kad akcijos metu “Žinių radijas” ir TV4 planuoja rengti specialias, vieną kartą per savaitę transliuojamas radijo ir televizijos laidas, kuriose kvies aktyviai pasisakyti ir valstybės vadovus. “Manome, kad atėjo laikas, jog Lietuvoje būtų girdimas neiškraipytas, nekupiūruotas ir necenzūruotas Prezidento, Seimo Pirmininko ir Premjero arba jų įgaliotų asmenų žodis”, rašoma laiške Seimo Pirmininkui.

“Pritariu visoms iniciatyvoms, skatinančioms žmones išreikšti savo pilietinę poziciją referendume, apsispręsti, kokia bus Europos Sąjungos ateitis – su Lietuva ar be Lietuvos”, atsiliepdamas į kreipimąsi pabrėžė Seimo vadovas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 03 04.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas