Lietuvos Respublikos Seimas

PARLAMENTO VADOVĄ DOMINO AIRIJOS REFERENDUMŲ PATIRTIS

2003 m. vasario 25 d.

Pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien susitiko su Airijos Respublikos Europos reikalų ministru Diku Rošu (D. Roche). Pasveikinęs svečią, A. Paulauskas pabrėžė, kad Lietuvos kelyje į ES laukia pats svarbiausias įvykis – referendumas dėl narystės. Šiame kontekste Lietuvai būtų itin pravarti Airijos, surengusios du referendumus, patirtis. Parlamento vadovas taip pat teigė, jog tikimasi „korektiškos“ referendumo informacinės kampanijos ir teigiamo rezultato.

Airijos Europos reikalų ministras sakė, kad jų valstybės patirtis rengiantis referendumams rodo, jog svarbiausia piliečiams pateikti teisingą informaciją, nurodant narystės Sąjungoje privalumus ir trūkumus. Jis taip pat pabrėžė, jog išaiškinti sudėtingus įstatymus tai – didelis iššūkis. Be to, padėtis Airijoje ir Lietuvoje iki referendumo skirtinga, nes Airija ekonominį augimą patyrė jau būdama ES nare.

Pasak D. Roche, labai svarbu į referendumo informacinę kampaniją įtraukti ir nevyriausybines organizacijas – profesines sąjungas, pramonininkus, akademinę visuomenę ir kūrėjus, nes į politikus žiūrima nepatikliai, tarsi jie norėtų „įpiršti“ savo nuomonę. Politikams jis siūlė rengti kuo daugiau tiesioginių susitikimų su piliečiams ir aiškinti šio įvykio ir jų pasirinkimo svarbą.

V.S 2396211
Naujausi pakeitimai - 2003 02 25.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas