Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas domėjosi Ispanijoje gyvenančiais lietuviais, jų aktyvumu artėjant referendumui dėl narystės ES

 

Vasario 25 d. pranešimas VIR

Antradienį susitikęs su Vilniuje viešinčiu Lietuvos ambasadoriumi Ispanijoje Vytautu Dambrava, Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas domėjosi Ispanijoje legaliai ir nelegaliai gyvenančių Lietuvos piliečių situacija, jų aktyvumu artėjant referendumui dėl narystės Europos Sąjungoje.

Seimo Pirmininkas ambasadoriaus teiravosi, kokias didžiausias problemas sukelia nelegaliai Ispanijoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai, pagrindinėmis nelegalios migracijos priežastimis.

Pasak ambasadoriaus, Ispanijoje pastaruoju metu gyvena apie 20 tūkstančių Lietuvos piliečių, iš kurių tik 2-3 tūkstančiai gyvena legaliai. V. Dambrava Seimo Pirmininką informavo, kad vidutiniškai per savaitę iš Ispanijos deportuojama apie 100 Lietuvos piliečių.

Seimo Pirmininkas taip pat domėjosi Ispanijoje gyvenančių lietuvių aktyvumu praėjusiuose Lietuvos Prezidento rinkimuose, teiravosi, kokios yra rinkėjų aktyvumo prognozės artėjant referendumui dėl narystės Europos Sąjungoje.

Pasak V. Dambravos, Lietuvos Prezidento rinkimuose dalyvavo vos per šimtą Ispanijoje gyvenančių Lietuvos piliečių, todėl ir referendume sunku tikėtis didelio rinkėjų aktyvumo.

Seimo Pirmininko antradienio darbotvarkėje – ir daugiau susitikimų su užsienyje reziduojančiais Lietuvos ambasadoriais.

Seimo Pirmininkas antradienį taip pat susitiko su Lietuvos ambasadore UNESCO Ina Marčiulionyte, su kuria aptarė Lietuvos kultūrinio paveldo pasauliniame kontekste aktualijas, taip pat priėmė Lietuvos ambasadorių Graikijoje Dainių Junevičių.

Šiandien A. Paulauskas dar susitiks su Lietuvos ambasadoriumi JAV Vygantu Ušacku, priims Lietuvos ambasadorių Japonijoje Algirdą Kudzį.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2003 02 25.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas