Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkui kelia nerimą padažnėję išpuoliai prieš laisvą žodį

Vasario 18 d. pranešimas VIR

 

Pastaraisiais mėnesiais prasidėję išpuoliai prieš nepriklausomą žiniasklaidą kelia grėsmę Lietuvos, kaip demokratinės valstybės raidai ir turi būti nedelsiant nutraukti. Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas pareiškė detaliau susipažinęs su informacija apie neapgalvotus specialiųjų tarnybų pareigūnų veiksmus, nukreiptus prieš “Respublikos” grupės leidinius, taip pat bandymus įtakoti “Dviračio žynių” kūrybinės grupės minties laisvę.

“Tokie veiksmai gali sukelti Lietuvos visuomenės nuomonę, kad kėsinamasi į demokratiją, siekiant užgniaužti vieną jos garantų – laisvą žodį, žmogaus teisę į objektyvią informaciją”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Pasak A. Paulausko, dar didesnį nerimą kelia tai, kad per Lietuvą nuvilnijusių rinkimų pabaiga sutapo su pasikėsinimų į žodžio laisvę pradžia.

“Mano prašymai išsiaiškinti gandų apie “Vilniaus banką” skleidėjus, negali būti panaudoti jokioms pareigūnų ar “aplinkų” iniciatyvoms, kurios kelia grėsmę laisvam žodžiui”, akcentavo Seimo Pirmininkas.

“Kiek priklausys nuo manęs, aš darysiu viską, kad tokios “iniciatyvos” būtų sustabdytos”, pabrėžė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 02 18.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas