Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su JAV NATO komiteto vadovu

Vasario 17 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pirmadienį susitiko su JAV NATO komiteto prezidentu Bruce’u Jacksonu.

Seimo Pirmininkas JAV NATO komiteto vadovui padėkojo už paramą Lietuvos narystei NATO, aptarė Vilniaus dešimtuko grupės šalių ateitį.

Vilniaus dešimtuku vadinama grupė vienija pakviestąsias į NATO šalis - Lietuvą, Latviją, Estiją, Slovakiją, Slovėniją, Rumuniją ir Bulgariją bei narystės NATO siekiančias Albaniją, Makedoniją ir Kroatiją.

A.Paulauskas susitikime pabrėžė, kad Vilniaus dešimtuko bendradarbiavimas solidarizavo 10 Rytų ir Vidurio Europos valstybių, todėl labai svarbu ir ateityje palaikyti glaudų šios grupės šalių bendradarbiavimą narystės NATO klausimais, perteikiant patirtį kitoms narystės Aljanse siekiančioms šalims.

Seimo Pirmininkas susitikime taip pat teiravosi B. Jacksono nuomonės apie NATO valstybių nesutarimus dėl paramos Turkijai karo su Iraku atveju.

JAV NATO komiteto vadovas pabrėžė, kad nesutarimų tarp NATO šalių buvo ir anksčiau, tačiau, pasak B. Jacksono, pirmą kartą šie nesutarimai buvo taip plačiai išviešinti.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2003 02 17.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas