Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas brėžia naujas gaires sveikatos apsaugos sistemai

Vasario 6 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūro Paulausko vizijose – sveika gyvensena. Šiandien Palangoje prasidėjusioje konferencijoje “Sveikos gyvensenos kultūra Lietuvoje. Kas atsakingas?” Seimo narė D. Mikutienė perskaitė šiuo metu į Briuselį išvykusio Seimo Pirmininko Artūro Paulausko pranešimą, kuriame A. Paulauskas kaip vieną prioritetinių sveikatos apsaugos sričių ragina išskirti sveiką gyvenseną.

Savo pranešime Seimo Pirmininkas ragina “ne žodžiais, deklaracijomis, o įstatymine baze” nedelsiant keisti valstybės požiūrį į tikrąją sveikatos apsaugą. “Manau, kad turėtume pasinaudoti patyrimu tų valstybių, kuriose gydytojas gauna didesnį atlyginimą, kuo mažiau turi pacientų ir viską daro, kad jam priskirti žmonės būtų sveiki. Lietuva irgi turi tapti valstybe, kuri nori, kad jos pilietis būtų sveikas”, sakoma Seimo pirmininko pranešime.

Seimo Pirmininkas pabrėžia, kad sveikos gyvensenos propagavimu ir kultivavimu valstybė iš esmės neužsiima. “Neturime valstybinės institucijos, kuriai rūpėtų sveikatos apsauga. Tiesa, yra Sveikatos apsaugos ministerija, tačiau ji nieko bendra neturi su sveikatos apsauga. Tai iš esmės, gydymo ministerija,o pastaruoju metu, kai vaistai tapo pagrindiniu skandalų objektu, ji tapo vaistų ministerija”, teigiama Seimo pirmininko pranešime. Pasak A. Paulausko, sveika gyvensena nepakankamai rūpi ir Kūno kultūros ir sporto departamentui, “kuriam labiau rūpi didysis sportas /.../. Tai visai suprantama – didysis sportas tarnauja mūsų valstybės įvaizdžiui, tačiau, mano manymu, sveika tauta gali suformuoti ne prastesnį mūsų valstybės įvaizdį”.

Seimo Pirmininkas pakvietė konferencijoje dalyvaujančių sveikuolių organizacijų atstovus aktyviai dalyvauti įstatyminės bazės, reglamentuojančios ir skatinančios sveiką gyvenseną rengime. “Mums kartu reikia apmąstyti, kaip šiame kontekste reformuoti mūsų švietimo sistemą, socialinę apsaugą, draudimą, sveikatos apsaugos sistemą, Kūno kultūros ir sporto departamento funkcijas”, pabrėžiama Seimo pirmininko pranešime.

Visą Seimo Pirmininko pranešimą galite surasti Seimo Interneto svetainėje.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2003 02 06.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas