Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Briuselyje susitiko su Europos Komisijos Plėtros komisaru

Vasario 6 d. pranešimas VIR

Kaliningrado tranzito klausimas, pasirengimas referendumui dėl narystės Europos Sąjungoje, įstatymų, susijusių su integracija į ES, priėmimas Lietuvos parlamente bei kitos stojimo į ES aktualijos šiandien buvo aptartos Seimo Pirmininko Artūro Paulausko susitikime su Europos Komisijos Plėtros komisaru Giunteriu Ferhoigenu.

Seimo Pirmininkas kreipėsi į EK Plėtros komisarą prašydamas Europos institucijose paskubinti patvirtinimą nuostatų, susijusių su perėjimu prie Palengvintų tranzito dokumentų ir traukinio tranzito dokumentų. G. Ferhoigenas A. Paulauską patikino, kad nuostatos bus patvirtintos iki šių metų balandžio mėnesio ir išreiškė pritarimą Lietuvos užimamai pozicijai sprendžiant Kaliningrado tranzito klausimą.

Seimo Pirmininkas ir Plėtros komisaras susitikime taip pat daug dėmesio skyrė referendumo dėl narystės ES klausimui. G. Ferhoigenas išreiškė viltį, kad Lietuvos piliečiai aktyviai balsuos ir išreikš savo poziciją dėl narystės Europos Sąjungoje. Plėtros komisaras pasisiūlė ir pats aktyviai dalyvauti informacinėje kampanijoje artėjant referendumui, asmeniškai susitikti ir paaiškinti Europos Sąjungos nuostatas įvairioms Lietuvos visuomenės grupėmis.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2003 02 06.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2003 metai

LR Seimas