Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Pasaulio Sveikatos organizacijos atstovu

Gruodžio 12 d. pranešimas VIR

 

Lietuvoje vykdoma sveikatos reforma buvo aptarta šiandien Seimo Pirmininko Artūro Paulausko susitikime su Pasaulio Sveikatos organizacijos Europos regiono direktoriumi Marc’u Danzon’u.

,,Sveikatos reforma sukelia Lietuvoje nevienareikšmiškas mintis. Turbūt kaip ir kiekviena reforma, ji susiduria su nemažu pasipriešinimu ir nenoru keisti sistemą. Stengiamės daug važinėti, susitikinėti su žmonėmis, aiškinti reformos principus ir tikslus, išklausyti pasiūlymus”, pažymėjo Seimo Pirmininkas.

M. Danzon’as sutiko, kad Sveikatos reforma yra labai subtili ir jautri sritis. ,,Ir jūsų, ir Vakarų Europos šalyse Sveikatos ministrai ir Vyriausybės susiduria su panašiomis problemomis. Reikia turėti daug drąsos priimti ir atlaikyti kritiką”, pastebėjo Pasaulio Sveikatos organizacijos atstovas.

Anot M.Danzon’o, jis yra susipažinęs su pagrindinėmis Lietuvos sveikatos reformos kryptimis, susijusiomis su medikamentų kainomis ir gydymo įstaigų restruktūrizacija pagal poreikius. ,,Manau, kad einama teisinga kryptimi”, pabrėžė Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono direktorius.

Kalbėdamas apie kompensuojamų medikamentų kainų mažinimą, M.Danzonas pažymėjo, kad visada bus nepatenkinti tie, kurie anksčiau laimėdavo iš didesnės kainos, ir valdžiai teks atlaikyti jų kritiką.

Artūrui Paulauskui pasiteiravus, kaip efektyviau spręsti kompensuojamų vaistų kvotų klausimą, kad nenukentėtų pacientų sveikata, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas pareiškė, kad tai yra pastovi problema, į kurią nėra vieno atsakymo. ,,Galima būtų daugiau šviesti ir informuoti gydytojus ir pačius pacientus, kad jie suprastų, kad nėra nemokamų vaistų. Recepte išrašomų vaistų kiekis nebūtinai atspindi gerą gydymą”, kalbėjo M.Danzonas.

Susitikimo pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono vadovas pažadėjo Lietuvai paramą. ,,Mes suprantame jūsų problemas, todėl esame pasiryžę padėti resursais ir patarimais”, pažymėjo jis.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 12 12.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas