Lietuvos Respublikos Seimas

E.Vareikio komandiruotės į Prancūziją 2002m. gruodžio 4-5 d. ataskaita

2002 metų gruodžio 04-05 d.d. buvau išvykęs į komandiruotę į Paryžių (Prancūziją) dalyvauti Roberto Schumano fondo surengtame Lietuvos-Prancūzijos Apskritame stale Saugumo Europoje tema. Susitikime iš Lietuvos pusės dalyvavo politikos mokslininkai, filosofai, diplomatai, žiniasklaidos atstovai, tokie kaip (abėcėlės tvarka): Eitvydas Bajarūnas, Egidijus Motieka, Vytautas Radžvilas, Asta Skaistgirytė-Liauškienė, Robertas Šapronas ir kt. Iš Prancūzijos pusės – parlamentarai, diplomatai politologai, tokie kaip (abėcėlės tvarka): Rene Andre (Nacionalinio susirinkimo narys), Denis Badre (Senato grupės draugystei su Baltijos šalimis pirmininkas), Jean Francois Daguzan, Iabele Facon, Jean-Diminique Guiliani (Schumano fondo Prancūzijoje prezidentas), Jean-Ives Heine, Jean-Bernard Harth (Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje), Pascal Lorot ir kt.

Programa:

Apvalaus stalo diskusijoje buvo diskutuojama trimis temomis: “Europos Sąjunga plėtros momentu – kokia sąjunga, kokie sumanymai?”, “Europos saugumas – kokia jo architektūra?”, “Europos Sąjungos Rytų politika”. Visose diskusijose pasisakė Prancūzijos ir Lietuvos atstovai, vėliau suteikta galimybė diskutuoti visiems.

Naudingi pastebėjimai:

Naudingos diskusijos vyko visomis išvardintomis temomis. Pastebėtina, kad Prancūzijos domėjimasis Lietuva didėja, nors iš esmės prancūzų politikai dar beturi jokios specifinės politikos Baltijos šalių, tame tarpe ir Lietuvos atžvilgiu. Lietuva tebėra “kažkokia viena iš valstybių šalia Rusijos”, tad ir traktuotina daugiausiai santykių su Rusija kontekste. Prancūzai supranta, kad Vidurio Europos šalys yra JAV sąjungininkės ir NATO rėmėjos bei skeptiškai žiūri į Prancūzijos skatinamą Europos Sąjungos gynybos kūrimą, tačiau su tuo dabar reikia skaitytis. Tad Lietuva tampa reikšmingesniu faktoriumi Europos politikoje.

Apibendrinant galima teigti, kad dalyvavimas susitikime buvo naudingas abipusiam Lietuvos ir Prancūzijos supratimui bei mūsų integracinių pastangų eigai.

Pagarbiai

Egidijus Vareikis
Naujausi pakeitimai - 2002 12 09.
Eglė Lasauskaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   PRANCŪZIJA

LR Seimas