Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Ukrainos Parlamento Pirmininku

Gruodžio 3 d. pranešimas VIR

 

Naujos tarpparlamentinio bendradarbiavimo formos, politiniai ir ekonominiai ryšiai tarp Lietuvos ir Ukrainos buvo aptarti šiandien Seimo Pirmininko Artūro Paulausko susitikimo su Ukrainos Parlamento (Rados) Pirmininku Volodymyr’u Lytvyn’u metu.

Susitikimo metu Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad siekiant suaktyvinti Lietuvos ir Ukrainos parlamentinį bendradarbiavimą, Lietuvos Seime buvo apsvarstyta galimybė įkurti Lietuvos ir Ukrainos Parlamentarų Forumą.

,,Forumo įsteigimas pakeltų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos parlamentų į aukštesnį lygį”, pabrėžė Artūras Paulauskas.

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė abiejų šalių strateginį tikslą - euroatlantinę integraciją – ir bendradarbiavimą šioje srityje. ,,Lietuva jau gavo pakvietimą į NATO, artimiausiu metu ruošiamės baigti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje. Plėtodami glaudesnius parlamentinius ryšius, savo patirtį galėtumėme pasiūlyti jūsų šalies parlamentui”, sakė Artūras Paulauskas.

Ukrainos Parlamento vadovas pabrėžė, kad Ukrainos strateginės perspektyvos išlieka tos pačios – integracija į Europos Sąjungą ir NATO. ,,Pagal paskutines sociologines apklausas, 40 proc. Ukrainos žmonių remia stojimą į NATO. Mano nuomone, tai jau yra daug”, pastebėjo V.Lytvyn’as.

Pasak Ukrainos Rados Pirmininko, nors jų Parlamente ne visos politinės partijos palaiko integracijos į ES idėją, tačiau labai svarbu suvokti, kad tai reikalinga pačiai valstybei, jos ekonomikai ir saugumui.

Susitikimo metu Artūras Paulauskas taip pat iškėlė Ukrainoje gyvenančių lietuvių problemas. Seimo Pirmininkas paprašė V.Lytvyno tarpininkavimo, kad būtų užregistruotas Ukrainos lietuvių bendruomenės koordinacinė taryba. Tai padėtų lietuviams Ukrainoje efektyviau plėtoti kultūrinę – švietėjišką veiklą.

Seimo Pirmininko sekretoriatas

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 12 03.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas