Lietuvos Respublikos Seimas

Lapkričio 27 d. posėdyje

 

Toliau nagrinėtos ekspertų grupės parengtos socialinės - ekonominės ekspertizės išvados dėl Švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekto. Komitetas atkreipė dėmesį į ekspertų pastabas, kad iš esmės Įstatymo projektas gali būti tobulinamas, tačiau nusprendė teikti Seimui pradėti svarstymą.

Svarstyti Seimo nario Jano Gabrieliaus Mincevičiaus pasiūlymai dėl Švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekto 27 ir 29 straipsniams. Komitetas nusprendė nepritarti pataisoms.

Komitete lankėsi Europos Tarybos Patariamojo komiteto ET tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos ekspertų delegacija, atliekanti Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos įgyvendinimo Lietuvoje monitoringą. Svečiai Švietimo, mokslo ir kultūros komitete domėjosi, kaip dera rengiamas Švietimo įstatymo projektas su Konvencija ir rengiamu Lietuvos Respublikos tautinių mažumų įstatymo pakeitimo įstatymo projektu.

Komitetas svarstė alternatyvų Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo projektą, kurį 2002 m. spalio 15 d. pateikė Seimo nariai J. Sabatauskas bei S. Lapėnas.

Kultūros ministerijos Autorių teisių skyriaus vedėja N. Matulevičienė išsakė nuomonę, jog projektas nesuderintas su Europos Sąjungos tesės aktais, be to, jame egzistuoja daug prieštaravimų.

Vienas iš alternatyvaus projekto rengėjų – Seimo narys S. Lapėnas laikėsi nuomonės, kad siūlomas alternatyvusis projekto variantas yra suderintas su ES teisės aktais ir esminis šio įstatymo privalumas yra tai, jog jame labiau atsižvelgiama į vartotojų teises, pabrėžiant tai, jog nė vienoje užsienio valstybėje vartotojas nėra baudžiamas.

Savo nuomonę išsakė ir leidėjų asociacijos atstovas – Šviesos leidyklos direktorius Gadliauskas, kuris pritarė alternatyvaus varianto 23 straipsniui, numatančiam, jog už kūrinius, panaudotus vadovėliuose, atlyginimas autoriams nebūtų mokamas.

A.Monkevičius taip pat laikėsi nuomonės, jog vadovėliuose naudojamų kūrinių autoriams nebūtų mokamas autorinis atlyginimas, nes dėl to dar labiau išaugtų vadovėlių leidybos kaštai.

Komitetas nusprendė nepritarti alternatyviam įstatymo projektui ir siūlyti pagrindiniam komitetui įstatymo projektą IXP-1719 tobulinti atsižvelgiant į alternatyvaus projekto IXP-1719(A) 23 straipsnio nuostatas dėl kūrinių panaudojimo mokymo ir švietimo tikslais ir kai kurias kitas nuostatas.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 28.   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas  >   Apie posėdžius

LR Seimas