Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas aptarė kitų metų švietimo biudžeto projektą

Lapkričio 21 d. pranešimas VIR

 

 

Lietuvos Švietimo sistemos raida ir ateities perspektyvos 2003 m. nacionalinio biudžeto projekte švietimo sričiai numatyti biudžetiniai asignavimai ir kiti aktualūs klausimai šiandien buvo aptarti Seimo Pirmininko susitikime su Švietimo organizacijų atstovais.

Susitikime dalyvavo Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos vadovas Aleksas Bružas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Šivickas, Lietuvos gimnazijų asociacijos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Švietimo studijų centro, Kultūros, filosofijos ir meno instituto atstovai.

Seimo Pirmininkas pristatė kitų metų nacionalinio biudžeto projektą ir akcentavo, kad kitų metų biudžete lėšos Švietimo sistemos finansavimui didės, pilnės ir mokinių krepšelis. “Šiandien švietimo sistema yra vienas iš neginčijamų valstybės prioritetų”, pabrėžė Seimo Pirmininkas, pasidžiaugęs, kad tai rodo ir visuomenės nuomonės apklausos, kuriose pasitikėjimas švietimo sistema lenkia žiniasklaidą ir net bažnyčią. “Prisiminkime, kaip prieš keletą metų mokytojai skųsdavosi vėluojančiais atlyginimais, o 70-čiai mokinių tekdavo vienas kompiuteris, nebuvo renovuojamos mokyklos”, sakė A. Paulauskas.

Švietimo organizacijų atstovai pripažino, kad “švietimo ir mokslo reikalai ne taip jau blogai tvarkomi”, tačiau išsakė savo pastabų dėl mažai mokinių turinčių mokyklų likimo, švietimui skiriamų lėšų administravimo kontrolės.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 21.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas