Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Maskvoje susitiko su Rusijos Užsienio reikalų ministru

Lapkričio 19 d. pranešimas VIR

 

Antrąją oficialaus vizito Maskvoje dieną Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir jo vadovaujama delegacija susitiko su Rusijos Užsienio reikalų ministru I. Ivanovu.

Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos – Rusijos sienos, Investicijų ir Dvigubo apmokestinimo sutarčių ratifikavimo problemos, Readmisijos sutarties sudarymo galimybės, dvišalis parlamentinis ir ekonominis bendradarbiavimas.

Seimo Pirmininkas I.Ivanovui priminė apie penkis metus neratifikuojamą Lietuvos – Rusijos sienos sutartį ,,Rusijos Federacija turėtų kuo greičiau šią sutartį ratifikuoti. Tai būtų jūsų šalies geros valios parodymas”, pabrėžė A.Paulauskas.

I. Ivanovas, kalbėdamas apie sienos sutartį, pabrėžė, kad nemato jokių politinių priežasčių jos neratifikuoti. Ministras taip pat patikino, kad iki kitų metų liepos 1 d. turėtų būti pasirašyta Readmisijos sutartis tarp Lietuvos ir Rusijos.

Seimo Pirmininko ir Rusijos Užsienio reikalų ministro susitikimo metu taip pat buvo aptarti tranzito per Lietuvą ir būsimo susisiekimo tarp Lietuvos ir Kaliningrado klausimai.

I.Ivanovas informavo Seimo Pirmininką, kad, siekiant greičiau išspręsti techninius susiekimo su Kaliningrado sritimi klausimus, artimiausiu metu į Vilnių atvyks Rusijos pareigūnų delegacija.

Pokalbio metu Artūras Paulauskas patikino, kad, spręsdama tranzito klausimą, Lietuva neketina kurti dirbtinių kliūčių Rusijos piliečiams. Tuo pačiu Seimo Pirmininkas akcentavo, jog tikimasi, kad Rusija taip pat sieks lankstumo spręsdama vizų išdavimo Lietuvos piliečiams klausimą.

Tęsdamas oficialų vizitą Maskvoje, Seimo Pirmininkas taip pat susitiko su Rusijos Federacijos Vicepremjeru V.Christenka, lietuvių bendruomenės Maskvoje atstovais.

Vakare Artūras Paulauskas ir jo vadovaujama Seimo delegacija grįš į Vilnių.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 11 19.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas