Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas siekia paspartinti Lietuvos – Rusijos sutarčių ratifikavimą

Lapkričio 18 d. pranešimas VIR

Lietuvos sienos su Rusija, Investicijų ir Dvigubo apmokestinimo sutarčių ratifikavimas Dūmoje, Readmisijos sutarties sudarymo galimybės ir susisiekimo su Kaliningradu klausimai buvo aptarti pirmąją oficialaus Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vizito į Rusiją dieną.

Susitikimuose su Rusijos Federalinio Susirinkimo Valstybės Dūmos Pirmininku G.Selezniovu ir Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto Pirmininku D.Rogozinu, Lietuvos Parlamento vadovas pabrėžė, kad Lietuvos – Rusijos sienos sutartis turi būti kuo greičiu ratifikuota.

G.Selezniovas pastebėjo, kad Dūmos deputatų požiūris į šios sutarties ratifikavimą yra pasikeitęs į gerąją pusę. Savo ruožtu D.Rogozinas pažadėjo asmeniškai Dūmoje pateikti šį klausimą ir neatmetė galimybės, kad sutartis bus ratifikuota artimiausiu metu.

Susitikimuose taip pat buvo aptarti Investicijų ir Dvigubo apmokestinimo sutarčių ratifikavimo ir Readmisijos sutarties pasirašymo paspartinimo klausimai.

,,Sutarčių su Lietuva ratifikavimas, Readmisijos sutarties sudarymas, konsulinio tinklo išplėtimas būtų Rusijos geros valios parodymas, kuris tik sustiprintų pasitikėjimą Rusijos vykdoma politika”, pabrėžė Artūras Paulauskas.

Ekonominių sutarčių ratifikavimo nauda bei ekonominis Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimas buvo aptartas ir Seimo Pirmininko susitikime su Rusijos pramoninkų ir verslininkų sąjungos nariais. Artūras Paulauskas kreipėsi į Rusijos verslininkus ir paprašė jų savo autoritetu ir ryšiais įtakoti Investicijų ir Dvigubo apmokestinimo sutarčių ratifikavimą Dūmoje, nes tai ženkliai pagerintų Lietuvos ir Rusijos verslininkų bendradarbiavimą.

Susitikimuose su Rusijos Valstybės Dūmos ir Federacijos Tarybos atstovais daug dėmesio buvo skiriama Kaliningrado srities problemai aptarti.

Kalbėdamas apie tranzitą, Artūras Paulauskas pabrėžė, kad Lietuva turi pradėti sienų kontrolės stiprinimą nuo kitų metų pradžios, ir tikisi, kad iki 2003 m. liepos 1 d. bus pasiekti visi oficialūs susitarimai dėl tranzitinių dokumentų įvedimo.

Aptariant Kaliningrado srities problemą, buvo pastebėta, kad negalima skirti dėmesio vien tik tranzito klausimui. ,,Yra vykdoma nemažai ekonominio, humanitarinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Rusijos projektų. Lietuva yra viena didžiausių investuotojų Kaliningrado srityje”, sakė Seimo Pirmininkas.

Rytoj Artūras Paulauskas tęs oficialų vizitą Rusijos Federacijoje ir susitiks su Vicepremjeru V.Christenko, Užsienio reikalų ministru I.Ivanovu, Lietuvių bendruomenės atstovais, lankysis Valstybiniame istorijos ir kultūros muziejuje, apžiūrės Deimantų fondą.

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 11 18.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko vizitai užsienyje

LR Seimas