Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko komentaras dėl Andriaus Kubiliaus pareiškimo

Lapkričio 15 d. pranešimas VIR

Tėvynės sąjungos – konservatorių frakcijos seniūnas Andrius Kubilius išplatino pareiškimą, kuriame demonstruoja nuostabą tuo, kad Seimo Pirmininkas savo vadovaujamą delegaciją, vykstančią į Rusijos Dūmą, suformulavo „nesubtiliai“: į delegaciją įtraukti net 4 Naujosios sąjungos frakcijos atstovai.

Seimo Pirmininko sekretoriatas informuoja, kad į Maskvą vyksta du Naujosios Sąjungos frakcijos atstovai. A.Kubiliaus pareiškime minimo Seimo nario Valerijaus Tretjakovo delegacijoje nebus, tačiau ne dėl V.Kubiliaus pareiškimo, o dėl ligos.

Be dviejų Naujosios sąjungos frakcijos narių į Maskvą vyksta Seimo nariai liberaldemokratas Alvydas Medalinskas, socialdemokratas Valentinas Greičiūnas ir liberalas Rimvydas Vaštakas.

Pasak Seimo Pirmininko Artūro Paulausko, vykti į Maskvą buvo pasiūlyta ir konservatoriui Arvydui Vidžiūnui, kuris yra Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupės ir Kaliningrado srities Dūmos parlamentarų forumo narys, tačiau pastarasis atsisakė. Kadangi delegacija į Maskvą vyksta derėtis, o ne konfrontuoti, kitam konservatoriui vieta delegacijoje nebuvo pasiūlyta.

Seimo Pirmininkas neketina reaguoti į A.Kubiliaus kaltinimus dėl to, kad delegacijoje yra A.Paulausko žmona Jolanta, Seimo sekretoriato vadovė Rima Pumputienė, Seimo Pirmininko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas ir patarėja užsienio klausimais Erika Vėberytė.

A.Paulauskas supranta, kad visi šie kaltinimai yra daromi prezidento rinkimų fone ir A.Kubilius tiesiog puikiai, tik ne itin subtiliai atlieka savo darbą. Tuo pačiu Seimo Pirmininkas nori nuraminti kolegą A.Kubilių, užtikrindamas jį, kad delegacijos išvyka į Maskvą nevirs „valdančios partijos“ iškyla, nes pirmininkas ketina Maskvoje dirbti, o ne skambinti fortepijonu.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 11 15.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas