Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo komitetas pritarė Artūro Paulausko siūlymams dėl biudžeto

Lapkričio 14 d. pranešimas VIR

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Seimo Pirmininko Artūro Paulausko pasiūlymams svarstant kitų metų biudžeto projektą daugiau pinigų skirti jaunimo ir neįgaliųjų reikmėms.

Prasidėjus 2003- ųjų metų biudžeto projekto svarstymui Seime, Parlamento vadovas pradėjo akciją ,,Prie kavos apie biudžetą”. Jos tikslas - betarpiškai išgirsti ir išklausyti skirtingų visuomenės sluoksnių, specialybių bei kultūrų žmones, paaiškinti jiems, kodėl ir kaip Valstybės biudžete numatomas finansavimas vienai ar kitai sričiai.

Po pirmojo susitikimo su jaunimo organizacijų atstovais, Seimo Pirmininkas kreipėsi į Biudžeto ir finansų komitetą, prašydamas apsvarstyti galimybes papildomai skirti lėšų naujoms valstybinėms jaunimo programoms įgyvendinti, tai pat padidinti lėšas savivaldybėms, kurioms buvo deleguota nauja vaikų ir jaunimo teisių apsaugos funkcija. Komitetas šiems pasiūlymams pritarė.

Komitete taip pat buvo pritarta Artūro Paulausko pasiūlymui padidinti biudžeto lėšas neįgaliesiems, jų integracijai į visuomenę. ,,Žmonės su negalia – viena iš jautriausių visuomenės grupių, valstybė privalo skirti šiems žmonėms daugiau dėmesio”, teigia Parlamento vadovas.

Tęsdamas susitikimų ,,Prie kavos apie biudžetą” ciklą Seimo pirmininkas sieks, kad būtų kuo labiau atsižvelgta į žmonių pageidavimus ir pastabas, kol biudžetas dar nėra galutinai patvirtintas.

Seimo Pirmininkas taip pat kviečia išreikšti savo nuomonę dėl biudžeto formavimo Seimo interneto svetainėje.

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 11 14.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas