Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas su kardinolu svarstė narkomanijos, AIDS prevencijos problemas

Lapkričio 11 d. pranešimas VIR

Bendri valstybės ir bažnyčios veiksmai kovoje prieš plintančią narkomaniją ir AIDS, jaunimo švietimo ir dorovinio ugdymo klausimai, reprodukcinės sveikatos įstatymo projekto principinės nuostatos šiandien buvo aptartos Seimo Pirmininko Artūro Paulausko ir kardinolo Audrio Juozo Bačkio susitikime.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad bažnyčios vaidmuo yra labai svarbus sprendžiant narkomanijos ir AIDS plitimo problemas, jaunimo moralinio ugdymo problemas. “Tikiu, kad bendromis valstybės ir bažnyčios pastangomis galima pasiekti gerų rezultatų”, sakė Seimo Pirmininkas Kardinolas A.J.Bačkis pritarė Seimo Pirmininkui ir pabrėžė, kad galima būtų daugiau išnaudoti galimybes bendradarbiauti socialinės apsaugos plotmėje. “27 proc. Sergančių AIDS pasaulyje yra gydomi katalikiškose institucijose”, pabrėžė jis. Pasak Bačkio, didesnio valstybės dėmesio ir paramos ypatingai reikia jaunimo organizacijoms. “Reikėtų sudaryti sąlygas plačiau veikti jaunimo organizacijoms – ateitininkams, skautams, surandant joms patalpas, kuriose jos galėtų rengti susitikimus su jaunimu”, pabrėžė kardinolas.

Susitikime aptartas ir šiuo metu Seimo Sveikatos reikalų komitete svarstomas Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektas. Kardinolui pabrėžus, kad bažnyčia dėl šio įstatymo turi esminių pastabų, Seimo Pirmininkas pakvietė bažnyčios atstovus aktyviai išsakyti savo poziciją svarstant šį įstatymo projektą frakcijose ir tiktai reikiamai išdiskutavus ir patobulinus, teikti jį svarstyti Seime.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 11 11.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas