Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Dzūkijoje domėjosi kaimo verslais

Spalio 28 d. pranešimas VIR

 

Šeštadienį Alytuje įvykusiame susitikime su vietos verslininkais Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui buvo pristatytos aktualiausios AB “Alytaus tekstilė” problemos. Sužinojęs, kad dėl sunkios įmonės padėties Alytuje jau kyla socialinė įtampa, o žmonės bijo netekti darbo, pirmadienį Seimo Pirmininkas savo kabinete šiuo klausimu surengė pasitarimą. Jame A. Paulauskas išklausė Alytaus miesto mero, Valstybės turto fondo ir Privatizavimo komisijos vadovų, “Alytaus tekstilės”, “Vilniaus banko” atstovų pozicijų.

Kaip Seimo Pirmininką informavo Valstybės turto fondo (VTF) vadovas P. Milašauskas, įmonę privatizavę užsienio investuotojai praėjus 4 metams nuo sandorio pasirašymo jau turėjo būti įvykdę visas jame keliamas sąlygas, t.y. apmokėti už įsigytas akcijas ir atlikti sandoryje numatytas investicijas. Pasak P. Milašausko, iki šiol šie įsipareigojimai nėra įvykdyti. Valstybė šiuo metu turi apie 12 procentų įmonės akcijų.

Seimo Pirmininkas domėjosi, kokių veiksmų ėmėsi už sandorio kontrolę atsakingos institucijos, ar pakankamai ginami įmonėje dirbančių žmonių interesai.

Kaip Seimo Pirmininką informavo pasitarimo dalyviai, atsižvelgdamas į “Vilniaus banko” ir “Snoro” banko prašymą, VTF kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas surasti būdų užtikrinti investuotojų prisiimtų įsipareigojimų vykdymą.

Seimo Pirmininkas paragino imtis visų priemonių siekiant užtikrinti socialinį stabilumą ir surandant optimalų susidariusios padėties sprendimą. “Alytaus žmonės turi būti užtikrinti dėl savo ateities ir jausti, kad valstybė jų nepalieka likimo valiai”, pabrėžė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 10 28.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas