Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas sieks, kad Seime kuo skubiau būtų priimtas Švietimo įstatymas

Spalio 24 d. pranešimas VIR

Reikia kuo skubiau priimti įstatymą, kuris užtikrintų didesnį aiškumą ir stabilumą visoje Lietuvos švietimo sistemoje. Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas išdėstė šiandien įvykusiame susitikime su Švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Rolandu Pavilioniu, Prezidento sudarytos darbo grupės, parengusios Lietuvos švietimo plėtotės strateginių nuostatų (Švietimo gairių) projektą atstovais.

A.Paulauskas pabrėžė, kad iki šiol Seime kildavo neaiškumų dėl to, kaip svarstyti Švietimo gairių projektą – kartu su Švietimo įstatymu ar atskirai. “Šiandien matyti, kad Lietuvos švietimo sistemai kuo skubiau reikia įstatymo, suteiksiančio daugiau aiškumo ir mokytojams, stabilumo visai švietimo sistemai”, susitikime akcentavo Seimo vadovas. Šiuo metu Švietimo įstatymas yra svarstomas Seimo Švietimo ir mokslo komitete, iki kito trečiadienio komitetas planuoja pateikti išvadas.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad sulaukus komiteto išvadų, jis inicijuos kuo platesnį įstatymo projekto aptarimą su visų Seimo frakcijų atstovais. “Prieš pradedant svarstymus Seime, reikalingas kuo platesnis visų Seimo frakcijų palaikymas”, pabrėžė parlamento vadovas.

A. Paulausko nuomone, visuomenės svarstymui pateiktas švietimo gairių projektas ir Švietimo įstatymo projektas neprieštarauja vienas kitam. “Konstatavome, kad esminių skirtumų nėra”, po susitikimo sakė parlamento vadovas. Pasak A. Paulausko, atsižvelgus į visuomenės pastabas ir patobulinus gaires, bus galima jas pateikti Seime šių metų gruodžio pabaigoje arba 2003 m. pradžioje.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 10 24.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas