Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba parodos INFOBALT 2002 atidaryme 2002 10 23

Spalio 23 d. pranešimas VIR

 

Gerbiamieji parodos dalyviai, svečiai,

Ponai ir ponios,

Informacinių technologijų plėtra visame pasaulyje įgauna vis didesnį pagreitį. Lietuvoje apie šį pagreitį byloja ne tik oficiali statistika, bet ir kasmet gausesnis INFOBALT parodos dalyvių ir lankytojų ratas, didėjantis bendras užimamas ekspozicijos plotas.

Džiaugiuosi, kad INFOBALT tampa ne tik naujausių technologijų ekspozicija, bet ir vieta, kur vyksta konferencijos, vieta, kurioje keičiamasi naujausia informacija, rengiamos paskaitos ir seminarai apie naujausių technologijų teikiamas galimybes ir privalumus.

Reikia pripažinti, kad Lietuvoje sparčiai gausėja kompiuterių, daugėja internautų, tačiau tai dar nesuteikia naujo proveržio pritaikant informacines technologijas mūsų kasdieniniam gyvenimui.

Šiandien visi turime suvokti, kad informacinės technologijos pačios savaime dar nėra Lietuvos modernizacijos garantija. Be žinių ir suvokimo kaip šiomis technologijomis pasinaudoti net tobuliausias kompiuteris ar mobilusis telefonas tebus viso labo tik gražus žaisliukas, o ne naujo kokybinio verslo plėtojimo priemonė.

Todėl džiaugiuosi, kad ledlaužiu ir lyderiu šioje srityje tapo INFOBALT paroda, kasmet sukviečianti specialistus iš daugelio pasaulio valstybių, tobulėjimo virusu užkrečianti ir verslininkus, ir valstybinių institucijų darbuotojus, moksleivius, mokytojus, kultūros ir meno atstovus.

Viliuosi, kad jūsų pavyzdžio paskatinta sparčiau keisis ir dažnai dar inertiška naujovėms mūsų visuomenė, o sparnuota frazė apie vieną barzdotą būtybę, spoksančią į naujus vartus, kuo rečiau bus taikoma Lietuvos interneto vartotojams. Tad įeikime pro šiuos vartus, kuo dažniau pasinaudokime mums atsiveriančiomis galimybėmis.

Šiandien Lietuvoje vienas iš svarbiausių valstybės prioritetų – žmonių užimtumas, kuris vystantis informacinėms technologijoms įgauna naują kokybinę dimensiją. Aš sveikinu šiemetinę INFOBALT iniciatyvą skirti daugiau dėmesio teledarbui, jo teikiamais privalumais ir naujoms galimybėms.

Važinėdamas po Lietuvą net mažuose miesteliuose aš jau girdėjau ne vieną internetu užmegztą verslininkų kontaktą, naujų verslo ryšių užmezgimą. Tikiuosi, kad jau greitai tokie faktai taps ne išimtimi, bet taisykle, o virtualus bendravimas taps mūsų gyvenimo kasdienybe visose gyvenimo srityse ar tai būtų mokslas, švietimas, kultūra, verslas, politika. Tikiu, kad šiandieninė situacija Lietuvoje – tik informacinių technologijų bumo pradžia, o neilgai trukus jų privalumai taps prieinami kiekvienam eiliniam vartotojui.

Linkiu, kad INFOBALT mokslo ir technologijų parkas ir toliau būtų mokslo, verslo, švietimo atstovų susitikimo vieta, skatintų mokslo tiriamųjų projektų suartėjimą su verslu, skatintų naujų ir pažangių produktų kūrimą ir eksportą, privačias iniciatyvas, aktyvesnę valstybinių institucijų paramą informacinių technologijų plėtrai.

Šiandien Lietuvoje turime ne vieną instituciją, vienaip ar kitaip atsakingą už informacinių technologijų plėtrą.

Todėl tikiuosi, kad jų veikla ateityje bus kryptingai ir sistemiškai koordinuojama, tuščiai nešvaistant ir laiko, ir energijos, ir lėšų. Prieš akis turime matyti ne keletą atskirų tikslų, o suvesti juos į vieną bendrą vardiklį – palankios šių technologijų plėtrai aplinkos sukūrimą.

Dar kartą sveikinu parodos INFOBALT dalyvius, lankytojus ir tikiuosi, kad informacinės Lietuvos visuomenės gretos pasibaigus parodai pasipildys gausiu būriu naujų narių, norinčių ir žinančių ir galinčių pasinaudoti informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis.
Naujausi pakeitimai - 2002 10 23.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas