Lietuvos Respublikos Seimas

Norime gyventi ne prasčiau už vilkaviškiečius, Seimo Pirmininkui sakė šakiečiai

Spalio 18 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas penktadienį lankėsi Šakių rajone. A. Paulauskas susitiko su Šakių rajono meru ir seniūnais, bendravo su Šakių rajono gyventojais.

Seimo Pirmininkas domėjosi, su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria Šakių savivaldybė, miesto ir rajono bendruomenė. Išklausęs nusiskundimų, kad gretimame Vilkaviškio rajone gamtinės dujos daug pigesnės nei Šakiuose, Seimo Pirmininkas pažadėjo ieškoti būdų kaip pagelbėti šakiečiams. “Grįžęs į Vilnių pavesiu specialistams išnagrinėti Gamtinių dujų įstatymą. Jeigu paaiškės, kad įstatymą reikia tobulinti, pats pateiksiu jame pataisas”, užtikrino Seimo Pirmininkas.

A. Paulauskas Šakiuose taip pat aptarė kitų metų valstybės biudžeto sudarymo principus, pensijų, švietimo, sveikatos apsaugos, žemės ūkio reformas, gyventojų užimtumo, rublinių indėlių grąžinimo klausimus. Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad kitų metų valstybės biudžete numatoma skirti virš 100 milijonų litų nuvertėjusiems rubliniams indėliams grąžinti. “Turime suvokti realias savo valstybės finansines galimybes ir atsižvelgdami į jas, planuoti kitų metų poreikius. Lietuvos ekonomika atsigauna, o tuo pačiu atsiranda daugiau galimybių spręsti užimtumo klausimus, mažinti nedarbą, nors ir po truputį, tačiau nuosekliai didinti pensijas”, sakė Seimo Pirmininkas.

Šiandien Seimo Pirmininkas taip pat lankėsi Kazlų Rūdoje, kur susitiko su miesto vadovais, vietos bendruomene, susipažino su medienos drožlių plokštes gaminančios bendrovės “Girių bizonas” gamybos linija, apžiūrėjo “Kazlų Rūdos metalo” įmonę.

Apžiūrėjęs metalo įmonėje pagamintą rapsų biokuro gamybos aparatą, Seimo Pirmininkas nustebo šio ekologiškai švaraus kuro technologijos paprastumu. “Valstybė turėtų sudaryti palankias sąlygas mūsų ūkininkams įsigyti tokios įrangos, skatinti šios perspektyvios kuro rūšies gamybą”, pabrėžė Seimo vadovas. “Manau, kad būtų tikslinga inicijuoti ir Vyriausybės nutarimą, įpareigojantį šalies visuomeniniame transporte naudoti ir šią ekologiškai švarią kuro rūšį”, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas Kazlų Rūdoje taip pat domėjosi policijos darbu, jos užimama vieta miesto bendruomenėje. “Nusikalstamumą pažabosime tik tuomet, kai policininkas ir bendruomenė bus aktyvūs, geriau supras ir pasitikės vieni kitais. “Joks pareigūnas nieko nenuveiks, jei neturės visuomenės paramos”, pabrėžė A. Paulauskas.

Šiandien Seimo Pirmininkas taip pat lankysis Vilkaviškyje, kur susitiks su rajono gyventojais, domėsis darbo sąlygomis Vilkaviškio siuvimo fabrike. Rytoj A. Paulauskas lankysis Marijampolėje, Kalvarijoje.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 10 18.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas