Lietuvos Respublikos Seimas

V. P. Andriukaičio ir D. Kutraitės Giedraitienės komandiruotės į Belgijos Karalystę 2002 10 02-05 d. ataskaita

2002 10 02 Briuselyje vyko Europos Parlamento (EP) Moterų ir vyrų lygių teisių ir galimybių komiteto organizuota konferencija “Demokratinės Europos kūrimas”. Konferencijos dalyvių pagrindą sudarė moterys, Europos šalių atstovės Konvente. Diskusijose dalyvavo Nacionalinių Parlamentų, Europos Parlamento nariai bei kiti svečiai. Pranešimus skaitė EP Moterų ir vyrų lygių teisių ir galimybių komiteto pirmininkė A.Karamanu, Konvento Prezidiumo narys, Ekonomikos komiteto darbo grupės pirmininkas K.Henšas, Europos komisijos Darbo ir socialinių reikalų departamento direktorė L.Pavan – Vulf, Didžiosios Britanijos Parlamento narė G.Stiuart ir kt.

Pagrindinė konferencijos debatų tendencija – kad po Europos Sąjungos plėtros, prisijungus dešimčiai valstybių, dėl jų specifikos gali sumažėti moterų, dalyvaujančių Europos Parlamente ar kitose Europos Sąjungos institucijose, skaičius. Taip pat svarstyta, kad narystės Europos Sąjungoje konstitucinių sutarčių tekste turėtų būti užfiksuotas moterų ir vyrų lygių teisių ir galimybių klausimas.

Spalio 3 – 4 dienomis vyko planinis Konvento posėdis.

Pridedama: Europos moterų bendradarbiavimo organizacijų, Moterų ir vyrų lygių teisių ir galimybių komiteto ir Moterų konvento deklaracija apie Europos ateitį, perskaityta minėtoje konferencijoje – 2 l, mano pasisakymas apie rinkėjų požiūrį į moteris politikes Lietuvoje – 1 l.

D.Kutraitė - Giedraitienė
Naujausi pakeitimai - 2002 10 11.   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   BELGIJA

LR Seimas