Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkui pristatytas politinių partijų ir organizacijų finansavimo įstatymo projektas

Rugsėjo 18 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien priėmė PHARE ekspertą dr. Michaelą Pinto-Duschinskį, Vyriausybės sudarytos darbo grupės užsakymu dalyvaujantį naujo partijų ir politinių organizacijų finansavimo įstatymo projekto rengime. Susitikime taip pat dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Valentinas Junokas.

Vyriausybės sudaryta darbo grupė politinių partijų ir organizacijų finansavimo įstatymams pakeisti yra parengusi pirminį įstatymo projekto variantą, kuriame numatoma juridiniams asmenims visiškai uždrausti finansuoti politines partijas, kaip yra numatyta Nacionalinėje kovos su korupcija programoje.

M. Pinto-Duschinskio teigimu, pagrindinė daugelio demokratinių šalių politinių organizacijų finansavimo problema – sudėtingi, tačiau praktikoje neveiksnūs šią sritį reglamentuojantys įstatymai, todėl visiškai uždrausti juridiniams asmenims finansuoti partijas ir politines organizacijas yra netikslinga. “Tik 8-iose iš 104 jo tirtų demokratinių valstybių politines partijas draudžiama finansuoti juridiniams asmenims”, sakė M. Pinto –Duschinskis, pabrėždamas, kad tai yra “labai retai pasitaikanti ir nepasiteisinanti praktika”.

“Pagrindinė problema – tokių įstatymų nesilaikoma, tai dar labiau skatina korupciją, nes finansavimo uždraudimas priverčia partijas ieškoti kitų slaptų kelių. Kai kurios šalys, priėmusios tokį draudimą, jį jau atšaukė kaip nepasiteisinusį”, pabrėžė jis.

Seimo Pirmininkas pritarė tokiai nuomonei ir rekomendavo prieš pateikiant įstatymo projektą Seime, pristatyti išsakytus pasiūlymus Seimo frakcijoms.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 09 18.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas