Lietuvos Respublikos Seimas

Reikia paremti sausros ištiktą Lietuvos pieno ūkį, mano Seimo Pirmininkas

Rugsėjo 9 d. pranešimas VIR

Vyriausybė turėtų atsižvelgti į sausros nualinto pieno sektoriaus problemas ir suteikti jam neatidėliotiną finansinę paramą.

Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien išsakė susitikime su pieno gamintojų ir perdirbėjų atstovais. “Nėra abejonių, kad padėtis pieno ūkyje yra rimta, o susidariusioms problemoms spręsti reikia finansinės paramos”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas pritarė, pieno sektoriui, kaip nukentėjusius nuo jau kelis mėnesius Lietuvą alinančios sausros, galima būtų panaudoti Stabilizacijos fonde esančias lėšas. “Jeigu Vyriausybė nuspręs panaudoti Stabilizacijos fondą, aš sieksiu, kad Seime būtų surastas tam reikalingas pritarimas”, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko iniciatyva surengtame susitikime taip pat buvo aptartos ir kitos aktualios pieno gamintojams ir perdirbėjams aktualios problemos – pieno produktų eksporto sumažėjimas, JAV dolerio kurso kritimas, 2003 m. žemės ūkio biudžeto klausimai.

Seimo Pirmininkas išreiškė viltį, kad Lietuvoje ateityje daugės stambesnių pieno ūkių, o kaimo žmonių, norinčių prisidurti pajamų parduodant pieną, rėmimas taps Socialinės apsaugos ir darbo, o ne žemės ūkio ministerijos programų dalis.

“Tai nereiškia, kad valstybė neturėtų rūpintis smulkiaisiais pieno gamintojais, palikdama juos likimo valiai, tačiau reikia atskirti socialinę paramą nuo paramos žemės ūkiui”, sakė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 09 09.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas