Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas ir Turkijos ministras aptarė Lietuvos integraciją į NATO

Rugpjūčio 13 d. pranešimas VIR

Lietuvos siekis tapti NATO nare, dvišalis Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimas šiandien buvo aptarti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko ir Turkijos gynybos ministro Sabahattin Cakmakoglu susitikime. Jame dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas.

Seimo Pirmininkas pasidžiaugė padažnėjusiais ir labai gerais Lietuvos ir Turkijos tarpusavio ryšiais ir išreiškė viltį, kad šių metų pabaigoje Prahoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Turkija parems Lietuvos siekį tapti šios organizacijos nare.

Turkijos gynybos ministras užtikrino paramą Lietuvos tikslams tapti NATO nare. “Mes natūraliai sutinkame Lietuvos siekį įstoti į NATO. Tai teisėtas Lietuvos siekis”, sakė ministras. S. Cakmakoglu pabrėžė, kad ligšiolinė Turkijos parama Lietuvai bus tęsiama ir po Prahos viršūnių susitikimo.

A. Paulauskas ministrui taip pat padėkojo už pagalbą rengiant Lietuvos karininkų studijas Turkijoje. S. Cakmakoglu pakvietė dar aktyviau naudotis Turkijos parama šioje srityje. “Dabar pas mus studijuoja 13 karininkų, tačiau tai nepakankamas skaičius, todėl kviečiu kuo daugiau pasinaudoti šia galimybe”, sakė S. Cakmakoglu.

Iš ministro sužinojęs, kad pastarasis kolekcionuoja užsienio valstybių vėliavėles, A. Paulauskas iškart po susitikimo jam padovanojo Lietuvos trispalvę.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 08 13.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas