Lietuvos Respublikos Seimas

S.Burbienės komandiruotės į Rusijos Federaciją 2001 10 10-12 d. ataskaita

Ataskaita apie ET PA Ekonomikos reikalų ir plėtros komiteto

Tartautinių ekonominių reikalų pakomitečio posėdį

Kaliningrade (RF), 2001.10.11.–12

Pakomitečio posėdis vyko kolegų iš Kaliningrado srities iniciatyva. Posėdyje pagrindinė svarstymų tema “Ekonominės ir socialinės Kaliningrado srities perspektyvos, plečiantis ES”. Pranešimus skaitė Kaliningrado srities Dūmos pirmininkas V. Nikitinas, vicegubernatorius V. Pirogovas, Lietuvos užsienio reikalų viceministras E. Ignatavicius, Lietuvos ūkio viceministras O. Čiukšys, Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vicepirmininkas L. Sluckis, Rusijos federacinio susirinkimo narys V. Ustiugovas. Vyko diskusijos, atsakyta į klausimus.

Buvo pasiūlyta Ekonominių reikalų ir plėtros komitetui paruošti pranešimą Kaliningrado problematika, su šiuo pasiūlymu pakomitečio nariai sutiko. Parlamentarams buvo sudaryta galimybė pamatyti sienos kirtimo postą į Lenkiją, Bagrationovską, kur matėme nežmoniškas eiles, bandėm aiškintis, kas dėl to kaltas. Be abejo, yra ir techninės priežastys – tai yra, perėja nebuvo apskaičiuota tokiam srautui, taip pat, ir teisinės, t.y. labai detalūs keliaujančių apžiūrėjimai, sąlygoti teisės aktų, bei organizacinės, ypač tarpusavio nesutarimai.

Parlamentarai apžiūrėjo ir Kaliningrado uostą, turintį nemažas perspekyvas.

Sigita Burbienė
Naujausi pakeitimai - 2002 07 29.   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   RUSIJA

LR Seimas