Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas domėjosi šalčininkiečių rūpesčiais

Pranešimas VIR

Liepos 25 d.

Sveikatos ir švietimo reformos vykdymas, socialinė žmonių padėtis ir užimtumo klausimai šiandien buvo aptarti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vizito Šalčininkų rajone metu.

Seimo Pirmininkas apsilankė Šalčininkų ir Eišiškių ligoninėse, Šalčininkų J. Sniadeckio vidurinėje mokykloje, susitiko su rajono meru ir savivaldybės darbuotojais, medikais, mokytojais, gyventojais.

Susitikimuose su Šalčininkų rajono medikais Seimo Pirmininkas akcentavo racionalaus sveikatos apsaugai skiriamų lėšų panaudojimo būtinybę, prašė palaikyti vykdomą Sveikatos apsaugos reformą. “Valstybė skiria net penktadalį savo biudžeto sveikatos apsaugos sistemai, tačiau dar labai daug lėšų panaudojamos neefektyviai”, sakė A. Paulauskas, pabrėždamas, jog “vykdant bet kokią reformą, visuomet atsiras jai besipriešinančių ir oponuojančių”.

Pasak Seimo Pirmininko, pajudėjusi sveikatos apsaugos sistemos reforma, kompensuojamų vaistų skyrimo ir apskaitos tvarkos pakeitimai jau duoda lauktus rezultatus. Parlamento vadovas taip pat pabrėžė, kad reikia skirti išskirtinį dėmesį ne tik ligų gydymui, bet ir sveikatos profilaktikai. “Valstybės reikalas yra tvarkyti žmonių gyvenimą taip, kad šie mažiau sirgtų”, sakė A. Paulauskas. Seimo Pirmininkas taip pat teigė nesuprantąs, kai valstybė kompensuoja vaistus nuo ligų, kurias sukelia žalingi įpročiai.

Seimo Pirmininkas domėjosi ir švietimo reformos eiga, su kokiomis problemomis susiduria Šalčininkų rajono mokyklos.J. Sniadeckio vidurinėje mokykloje Seimo Pirmininkas nustebo, sužinojęs, kad rajone veikia mokyklos, kuriose nėra mokinių, o Šalčininkų lietuvių ir lenkų mokyklos nesugeba surasti bendros kalbos sprendžiant mokytojų buities ir mokinių užimtumo problemas.

A. Paulauskas Šalčininkų mokytojams pažadėjo grįžęs į Vilnių išsakytas problemas aptarti su Švietimo ir mokslo ministru. “Nepriklausomai nuo tautybės, ir lietuviai, ir lenkai turi turėti vienodas, o ne išskirtines sąlygas vieni kitų atžvilgiu”, sakė Seimo Pirmininkas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 07 25.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas