Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas reiškia nuostabą dėl Prezidento kritikos

Seimo Pirmininką nustebino Prezidento atstovės spaudai komentarai apie šiandien įvykusio Seimo Pirmininko Artūro Paulausko ir Prezidento Valdo Adamkaus susitikimo turinį ir pareikšta kritika socialliberalų partijos deleguotų Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministrų vykdomoms reformoms.

Seimo Pirmininkas mano, kad jeigu Prezidento atstovės spaudai lūpomis pareikšti kaltinimai yra oficiali Prezidento pozicija, tai yra ne kas kita, kaip noras įžiebti konfliktą tarp valdančiosios koalicijos partnerių.

Apie tai liudija ir nedviprasmiškas Prezidento atstovės spaudai teiginys, esą "pastaruoju metu išryškėję savotiški nesusipratimai Prezidentui kelia klausimą, ar socialliberalų deleguoti ministrai turi pakankamą partijos paramą, valdančiosios koalicijos paramą būtinoms reformos vykdyti".

Seimo Pirmininką nustebino ir Prezidento raginimas “užuot kalbėjus apie tam tikras deklaracijas kovos su korupcija, vykdyti realius darbus sveikatos apsaugos sistemoje, kurie pašalintų korupcijos galimybę”.

Seimo Pirmininkas įsitikinęs, kad negalima prieš korupciją kovoti tik vienoje konkrečioje srityje, bet reikia sutelkti pastangas visose valstybės veiklos sferose, kas ir yra numatyta Seime atstovaujamų politinių partijų susitarime. Seimo Pirmininko nuomone, būtų labai prasminga, jei prie šio susitarimo prisijungtų ir Prezidentas, o tai savo ruožtu paskatintų dokumentą pasirašyti ir opozicines Seimo partijas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 24.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas