Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Pravieniškėse domėjosi įkalinimo įstaigų darbu, nuteistųjų užimtumu

Liepos 18 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien lankėsi Pravieniškių 2-ojoje sustiprintojo režimo ir Pravieniškių bendrojo režimo pataisos darbų kolonijose. A. Paulauskas susipažino su įstaigų įrengimu, personalo darbo ir nuteistųjų laikymo sąlygomis, bendravo su nuteistaisiais, padėtį kolonijose aptarė su jų vadovais ir administracija.

Seimo Pirmininką labiausiai domino kalinčiųjų užimtumas, narkotikų prevencijos, švietimo klausimai. “Tikrai netenkina tokia padėtis, kai bendrojo režimo kolonijoje dirba kas ketvirtas, o sustiprintojo režimo kolonijoje kas dešimtas nuteistasis, o visi kiti tik sportuoja, valgo ir miega. Dėl to ir kyla didžioji dalis problemų”, apsilankęs įkalinimo įstaigose pabrėžė Seimo Pirmininkas.

“Akivaizdu, kad įkalinimo įstaigų sistema nebuvo pakankamai finansuojama, tačiau manau, kad daug kur būta pačių vadovų apsileidimo”, akcentavo A. Paulauskas. Parlamento vadovo nuomone, visoje Lietuvos įkalinimo įstaigų sistemoje dar labai trūksta naujo mąstymo, supratimo, kaip vykdyti reformas.

Sparčiai besireformuojančia Seimo Pirmininkas pavadino tik Pravieniškių bendrojo režimo pataisos darbų koloniją. “Pokyčiai šioje kolonijoje gali būti pavyzdys, kaip turėtų tvarkytis ir kitos Lietuvos įkalinimo įstaigos. Pravieniškių sustiprintojo režimo kolonijoje reikia kur kas didesnių pokyčių”, teigė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas teigiamai įvertino Teisingumo ministerijos žingsnius keičiant įkalinimo įstaigų vadovus ir darbuotojus. “Džiaugiuosi, kad Teisingumo ministerija pagaliau suprato, kad reikia pakeisti ne tik daugelį vadovų bet ir viduriniosios grandies darbuotojų, nes kitaip reformos šiose įstaigose nepajudės”, sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 07 18.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas