Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Danijos Karalystės Ambasadore

Liepos 9 d. pranešimas VIR

Antradienį Seimo Pirmininkas susitiko su Danijos Karalystės Ambasadore Eva Janson, su kuria aptarė Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą perspektyvas, bei buvo supažindintas su Danijos pirmininkavimo ES prioritetais.

Ambasadorė Eva Janson pabrėžė, jog Danijos pirmininkavimo tikslas - kad Europos Sąjungos plėtra įvyktų artimiausiu metu, ir derybos būtų baigtos su 10 valstybių kandidačių, tarp kurių būtų ir Lietuva.

Seimo Pirmininkas pastebėjo, kad Lietuvos su ES derybų etape liko patys svarbiausi strateginiai klausimai – Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansinė dalis, žemės ūkis, biudžetinės nuostatos.

Artūras Paulauskas pabrėžė IAE uždarymo ilgalaikio finansavimo svarbumą. ,,Dėl šio klausimo bendras susitarimas pasiektas, šiuo metu svarbu sutarti dėl aiškios ir konkrečios finansavimo formulės, kuri atsispindėtų stojimo sutartyje”, teigė Seimo Pirmininkas.

Baigdamas pokalbį Seimo Pirmininkas paminėjo, kad Lietuvai labai svarbu žinoti, kad įstojus į ES, jos finansinė padėtis nebus blogesnė nei iki įstojimo. Ambasadorė patikino, kad išmokos iš ES biudžeto Lietuvai tikrai bus didesnės negu Lietuvos įmokos.

Seimo Pirmininko sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 07 09.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas