Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Specialiojo fondo veikiančioms ir besisteigiančioms profesinėms sąjungoms remti vadovais ir profsąjungų atstovais

Liepos 4 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Specialiojo fondo veikiančioms ir besisteigiančioms profesinėms sąjungoms remti vadovais ir profsąjungų atstovais. Susitikime taip pat dalyvavo Finansų ministerijos sekretorius Edmundas Žilevičius, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė Danuta Čiurlienė.

Specialiojo fondo direktorius Vaclovas Blaževičius Seimo Pirmininkui teigė, kad šiuo metu labai svarbu išspręsti Specialiojo fondo statuso klausimą. Profesinių sąjungų interesus atstovaujantys kalbėtojai teigė, kad Fondui tikslinga suteikti valstybinės įmonės statusą, kadangi Fondas valdo valstybės jam patikėtą profsąjungų turtą. Pasak V.Blaževičiaus, jei Fondas turėtų valstybinės įmonės statusą, jam, pagal galiojančius įstatymus, nebereikėtų mokėti nekilnojamo turto ir žemės mokesčių, kurie, jo žodžiais, fondo valdomas sanatorijas ir kitą turtą varo į bankrtotą.

Susitikimo dalyviai Seimo Pirmininko klausė dėl kompensacijų už valstybei perduotą profsąjungų turtą išmokėjimo, taip pat dėl Fondo finansavimo 2002 m. ir kt.

Parlamento vadovas, išklausęs susitikimo dalyvių nuomonių, sakė, kad aptariamiems klausimas spręsti reikalinga Vyriausybės nuomonė bei papildoma informacija. A.Paulauskas paragino Specialiojo fondo bei profesinių sąjungų atstovus parengti reikalingų įstatymų pataisų projektus, tačiau pažymėjo, kad tokių dokumentų svarstymas galimas tik rudenį, nes rytoj, t.y. liepos 5 d., Seimas planuoja užbaigti pratęstą pavasario sesiją.

Seimo Spaudos tarnyba
Naujausi pakeitimai - 2002 07 04.
Artūras Zeleniakas   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas