Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko susitikimas su Europos Sąjungos komisaru

Liepos 4 d. pranešimas VIR

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas parlamente priėmė Europos Sąjungos plėtros komisarą Giunterį Ferhoigeną (Gunter Verheugen). Susitikimo metu A.Paulauskas paminėjo šiuo metu aktualiausią klausimą - Seimo sprendimą dėl pereinamojo laikotarpio užsienio valstybių asmenims įsigyti žemės Lietuvoje. Pasak parlamento vadovo, Lietuva ir Europos Sąjunga turėtų tai spręsti kuo greičiau, nes „nesinori, kad šis klausimas būtų naudojamas populistine dvasia gruodžio mėnesį vyksiančių rinkimų metu”. Rudens sesijoje tikimasi priimti pagrindinius sprendimus, susijusius su žemės pardavimo užsieniečiams klausimu, teigė A.Paulauskas.

Giunteris Ferhoigenas pastebėjo, kad yra susipažinęs su Seimo sprendimu ir žadėjo šį klausimą aptarti su Europos Sąjungai pirmininkavimą perėmusia Danija ir valstybėmis narėmis: Lietuva turėtų parašyti oficialų laišką ir išdėstyti pereinamojo laikotarpio prašymo priežastis. Pasak jo, šį klausimą galima išspręsti teigimai.

Vėliau G.Ferhoigenas paskelbė pranešimą Seime posėdžių salėje.

 

Jurgita JELINSKAITĖ (396 208)
Naujausi pakeitimai - 2002 07 04.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas