Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko iniciatyva Seimas atsižvelgė į menininkų interesus

Birželio 25 d. pranešimas VIR

Šiandien Seimas po svarstymo pritarė LR Gyventojų pajamų mokesčių įstatymo projekto nuostatoms, susijusioms su Lietuvos meno kūrėjų organizacijų ir jų vienijamų menininkų gaunamų pajamų apmokestinimu.

Seimo Pirmininko iniciatyva šio įstatymo projekte meno kūrėjų organizacijų premijos, skiriamos profesionalaus meno konkursų nugalėtojams, įtrauktos tarp neapmokestinamų pajamų. Seimo Pirmininko nuomone, siekiant labiau užtikrinti profesionalaus meno Lietuvoje ugdymą ir sklaidą, tokią neapmokestinimo išlygą padaryti yra būtina.

“Vienas efektyviausių menininkų skatinimo būdų yra konkursai ir jų metu gauti apdovanojimai, o jie dažniausiai nėra dideli ir skiriami iš pačių meno kūrėjų organizacijų lėšų, todėl dailininkams, fotografams, kompozitoriams ir kitiems meno kūrėjams skiriamos premijos neturėtų būti apmokestintos”, pabrėžia Seimo Pirmininkas.

Seimas šiandien po svarstymo taip pat pritarė ir kitai įstatymo nuostatai, remiantis kuria nebus apmokestinamos kompensacijos už autorių ir gretutinių teisių įstatymų pažeidimus. “Nelogiška, kai tame pačiame įstatymo straipsnyje teismų priteistos sumos materialinei ir moralinei žalai atlyginti yra priskirtos prie neapmokestinamų pajamų, o teismų priteistos kompensacijos už autorių ir gretutinių teisių pažeidimus jau prie apmokestinamų”, sakė A. Paulauskas.

Atsižvelgęs į Seimo Pirmininko pasiūlymus, Seimas po svarstymo taip pat pakoregavo įstatymo nuostatą, pagal kurią iš menininkų gautų pajamų nebuvo leidžiama atskaityti su kūryba susijusių išlaidų. “Keistai atrodė ankstesnės įstatymo projekto nuostatos, kai granitas, kurį darydamas paminklą trupina skulptorius, buvo numatytas apmokestinti ne tik PVM mokesčiu, bet ir gyventojų pajamų mokesčiu”, stebėjosi Seimo Pirmininkas.

Inicijuoti tokias įstatymo pataisas Seimo Pirmininkas apsisprendė praėjusią savaitę susitikęs Lietuvos meno kūrėjų asociacijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos Kultūros kongreso atstovais, sunerimusiais dėl galimos menininkų diskriminacijos.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 25.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas